Αποστολέας Θέμα: ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ "Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΧΗ"  (Αναγνώστηκε 35424 φορές)

Bella

• NOT A
  • Newbie
  • *
  • I request the highest of fives.-
    • Προφίλ
ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ "Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΧΗ"
« στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 12:52:24 μμ »
λοιποοον αυτη ειναι η ιστορια μου και την βαζω κατευθειαν οπως στο χογκ να μου πειτε τη γνωμη σας. :P

ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ

Η Τζινι Ουεσλι προχωρουσε στο προαυλιο του Χογκουαρτς καταλασπωμενη.
Η προπονηση δεν μπορουσε να ειχε παει χειροτερα.Ο Ρον ειχε χασει ολες τις μπαλιες κατω απο τις ειρωνιες των Σλιθεριν,ο Χαρι εμοιαζε εκτος τοπου και χρονου και η ιδια ειχε πεσει απο το σκουποξυλο καμια δεκαρια φορες.
"Τι τρεχει Ουεσλι?"ακουσε τη γνωριμη αργοσυρτη φωνη πισω της."Αποφασισες οτι ο φυσικος σου χωρος ειναι οι λασπες τελικα..?"
Γυρισε αποτομα για να αντικρυσει το χλωμο προσωπο του Ντρακο πισω της
"Αντε στο διαολο Μαλφοι.."του απαντησε τσαντισμενη και ξεκινησε να φυγει
"Φευγεις ετσι ευκολα?και υποτειθεται οτι εσεις οι Γκριφιντορ εισαστε γενναιοι.."
Το γελιο του ακουστηκε τοσο σαρκαστικο μεσα στην απολυτη ησυχια που η Τζινι ενιωσε τη σταγονα να ξεχειλιζει το ποτηρι.Σηκωσε το ραβδι της και..
"Τι κανετε εκει δεσποινις Ουεσλι..?"η καθηγητρια Μακγκοναγκαλ στεκοταν ακριβως πισω της.Και δεν έμοιαζε ευχαριστημένη.
Η Τζινι κατεβασε το ραβδι ενω εκτοξευε καταρες κατα του Μαλφοι απο μεσα της.
"Φαινεται οτι θα πρεπει να βγαλετε μερικους βαθμους απο το Γκριφιντορ.."γελασε χαιρεκακα ο Ντρακο
"Οπως και απο το Σλιθεριν κυριε Μαλφοι..εφτα χρονια στο Χογκουαρτς και ακομα δεν εχετε μαθει οτι δεν μπορειτε να καθοδηγειτε τους καθηγητες σας.."
Ο Ντρακο κοκκινησε και την κοιταξε με αβυσσαλεο μισος αλλα δεν ειπε τιποτα.Η Τζινι αντιθετα με δυσκολια εκρυψε ενα χαμογελο.
"Δεποινις Ουεσλι,κυριε Μαλφοι..ειδτε και οι δυο τιμωρημενοι το πρωινο του Σαββατου."
"Μα αυτο ειναι αδυνατο..εχουμε προπονηση.."αρχισε η Τζινι
"Και εμεις το ιδιο.."συνεχισε ο Ντρακο "Εχουμε κλεισει το γηπεδο μετα τους Γκριφιντορ..δεν μπορειτε.."
"Ω σας διαβεβαιω οτι μπορω κυριε Μαλφοι.Στο γραφειο μου μεθαυριο το πρωι."

....................................

Το κοινο δωματιο των Γκριφιντορ ητανε γεματο κοσμο και η Τζινι μπηκε μεσα αναθεματιζοντας
"Τι συμβαινει?"ρωτησε ο Κολιν που επαιζε χαρτια με τον Νεβιλ
"Ο Μαλφοι.."ειπε εκεινη και τους εξηγησε τι εγινε
"Κακομοιρα.."παρατηρησε η Ερμιονη "Τιμωρια μαζι με το Μαλφοι?δεν μπορω να σκεφτω κατι χειροτερο.."
Ο Νεβιλ εγνεψε θετικα και χαμογελασε στη Τζινι που ητανε ακομα γεματη λασπες..

.....................................

"Να παρει η ευχη τους Ουεσλι,και τον Ποτερ και τη λασποαιματη την Γκρειντζερ.."ο Μαλφοι καθισε στον καναπε διπλα στην Πανσι Παρκινσον που ακουμπησε χαδιαρικα το χερι της πανω στο ποδι του..
"Τι εγινε..?"
"Εφαγα τιμωρια εξαιτιας της ηλιθιας της Ουεσλι.."
Ο Κραμπε τον κοιταξε με το στομα ανοιχτο δειχνοντας να μηνκαταλαβαινει το παραμικρο.Η Πανσι ομως χαχανισε
"Ελα τωρα καλε μου δεν μπορει να ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα..."
"Και βεβαια ειναι δεν ακους τι σου λεω?"
Ο Ντρακο ανεβηκε βριζοντας στον κοιτωνα

..........................................

Ο Χαρι καθησε μπροστα απο τη λιμνη αμιλητος
"Εχεις αποφασισει στ'αληθεια οτι ηρθε η ωρα να φυγουμε..?"ρωτησε ο Ρον
"Ναι."
Τα νερα της λιμνης ητανε ηρεμα και φαινεται οτι γαληνευαν και το Χατρι γιατι ολο και συχνοτερα καθοταν και τα κοιταζε..
"Ε..κολλητε...εισαι σιγουρος..?"αρχισε ο Ρον "Ε..εε..εννοω..εσυ ξερεις.."
"Ναι."
Ο Ρον κουνησε το κεφαλι σα να συμφωνουσε.
"Ενταξει θα το πω στην Ερμιονη..ε..θα κατσεις και αλλο εδω...;"
Ο Χαρι δεν απαντησε.Ειχε περασει ενας μηνας απο την ημερα που ειχε επιστρεψει στο Χογκουαρτς και τωρα επρεπε να ξαναφυγει..εναν εναν θα κατεστρεφε τους πεμπτουσιωτες..

.....................................

"Μπελλατριξ..."
Η Μπελλατριξ Λεστρειντζ παρουσιαστηκε μπροστα στον Άρχοντα του σκότους ενω διπλα του καθοτανε και την κοιταζε ειρωνικα ο Σνεηπ.Φαινοτανε δυσαρεστημενη ακουγοντας το λορδο Βολντενμορτ να την αποκλαιε με ολο το ονομα της.
"Ναι αρχοντα μου.."
"Φαινεται οτι επιτελους ειχαμε θετικα αποτελεσματα."
"Μαλιστα αφεντη.."
"Οπως ειδες ο Σεβερους.."
"Ο Σνεηπ δε χρειαζοτανε να κανει τιποτα..ο Ντρακο θα τα εβγαζε περα μονος του "συμπληρωσε μανιασμενη εκεινη.
Το γελιο του Λορδου Βολντενμορτ ακουστηκε ανατριχιαστικο μεσα στη σκοτεινη κρυπτη..
"Τοτε θα δωσουμε ακομα μια ευκαιρια στον ανηψιο σου να μας αποδειξει την πιστη του.."

..............................................

Η Τζινι καθισε απεναντι επο τη Μακγκοναγκαλ ενω διπλα της στεκοτανε ορθιος ο Ντρακο.
"Δεσποινις Ουεσλι..κυριε Μαλφοι.."ξεκινησε εκεινη "Η συμπεριφορα σας ειναι απαραδεκτη.."
Σταθηκαν και οι δυο αμιλητοι και την κοιταξαν.Ο Ντρακο εσφιξε τα χερια του τοσο πολυ μεχρι που ασπρισαν αλλα αρκεστηκε απλα στο να κοιταξει περιφρονητικα την διευθυντρια του.
Εκεινη δεν ειπε τιποτα παραπανω
"Ολο το υπολοιπο πρωινο θα καθαρισετε ολα τα καδρα των διευθυντων.Και για να τελειωσει η δουλεια θα πρεπει να συνεργαστειτε σας το εγγυωμαι.."

.............................................

Ο Ντρακο ακουμπησε στον τοιχο και τραβηξε ενα μοκροσυρτο χασμουρητο, υπερβολικα δυνατο για να ειναι αληθινο
"Ακου Ουεσλι.." ειπε τελικε "Δεν μπορω να χανω την ωρα μου σε ενα δωματιο μαζι σου..θα καταρακωθει η φημη μου.."
"Για ποια φημη μιλας Μαλφοι?Α..ναι μολις θυμηθηκα...εκεινη που θελει ολους τους συγγενεις σου σκυλακια του λορδου Βολντενμορτ.."
Ο Ντρακο φανηκε να πανιαζει για μερικα δευτερολεπτα.Σηκωσε το ραβδι του ψηλα και με μια κινηση το κολλησε στο λαιμο της
"Μην ξαναπεις το ονομα του ηλιθια προδοτρα..."
Η Τζινι τραβηξε αστραπιαια το ραβδι της και με μια κινηση ξεφυγε απο κοντα του
"Θες μπελαδες Μαλφοι?"πεταξε σαρκαστικα και πηραν και οι δυο θεσεη μαχης

......................................................

Ο Χαρι σηκωσε την εργασια που τους ειχε βαλει ο Σλαγκχορν και την ξανακοιταξε
"Νομιζω οτι εχω κανει κατι εντελως λαθος.."ειπε στο Ρον που κοιταγε απογοητευμενος τη δικια του περγαμηνη
"Εγω πάλι δε νομίζω να έχω γράψει κάτι σωστό.."
Η Ερμιονη διπλα του εριξε μια ματια στην εργασια του Ρον και υστερα τον κοιταξε υποτιμητικα
"Ειναι λαθος απο την αρχη Ρον..το υπνωτικο φασολι το ειχαμε ξαναχρησιμοποιησει στο φιλτρο της αληθειας..μα δεν το θυμασαι.."
Ο Ρον τραβηξε κατσουφιασμενος την ασκηση του πιο μακρυα ωστε να μην μπορει να την διαβασει η Ερμιονη αλλα αυτη δεν εκανε καμια αλλη προσπαθεια να τον διορθωσει.
"Ποτε θα φυγουμε Χαρι?" ρωτησε ηρεμα

.........................................................

Ο Ντρακο φανηκε σκεπτικος για μερικα δευτερολεπτα και μετα κατεβασε το ραβδι του.Η Τζινι το κατεβασε και εκεινη .
"Ας τελειωνουμε Ουεσλι..δεν εχω καμια ορεξη να βλεπω την φακιδιασμενη φατσα σου.."
"Μη νομιζεις οτι χαιρομαι εγω να σε εχω κοντα μου Μαλφου..."πεταξε εκεινη αηδιασμενη.
"Ωραια.."ο Ντρακο καθισε σε μια ξυλινη καρεκλα απεναντι της και κοιταξε εξω απο το παραθυρο
"Τι υποτειθεται οτι κανεις τωρα?"
"Δεν κανω τιποτα.Εσυ θα καθαρισεις και εγω σε ανταλλαγμα δε θα σε χτυπησω..."

.............................................................

Η Ναρκισα Μαλφοι περασε την ιδια τεραστια αιθουσα που ειχε περασει μερικα λεπτα νωριτερα η αδερφη της ωσπου εφτασε και εκεινη μπροστα στις δυο μαυροντυμενες φιγουρες.
Ο Σεβερους Σνεηπ την κοιταξε καθησυχαστικα αλλα το υφος του Λορδου Βολντενμορτ ητανε περισσοτερο ανεξιχνιαστο απο οτι μπορουσε η ιδια ποτε να το φανταστει.
"Πρεπει να ξερεις Ναρκισα.."χαμογελασε ερωτηματικα ο Λορδος Βολντενμορτ "οτι χρωστας στο Σεβερους τη ζωη του γιου σου.."
Η Ναρκισα εγνεψε καταφατικα και υστερα εστρεψε το βλεμμα της στο μαρμαρινο πατωμα.
Η αιθουσα ητανε πιο σκοτεινη και κρυα απο ποτε.Παρολα αυτα ο Σνεηπ δεν ενιωθε να ενοχλειται.Κοιταξε τη Ναρκισα ηρεμα και επειτα τον Βολντενμορτ.
"Δεν ειναι να αναγκη να νιωθει υποχρεωμενη σε μενα αρχοντα μου αλλα σε σενα."
Ο Βολντενμορτ ξαναγελασε αλλα αυτη τη φορα φανηκε ευχαριστημενος
"Ναι..ναι Σεβερους ναι..αλλα παρολα αυτα εσυ εσωσες τον Ντρακο και οχι εγω.Εσυ παρακουοντας ως γνωστο τις συμβουλες μου..ας ειναι ομως..πως θα μπορουσα να σε τιμωρησω αφου ο Νταμπλντορ ειναι πια νεκρος.."
Ο Σνεηπ δεν απαντησε αλλα η Ναρκισα ορκιστηκε οτι ειδε στα ματια του κατι που εμοιαζε με πονο.Ενα δευτερολεπτο αργοτερα το υφος του ειχε γινει παλι πετρινο και κοιταξε τον αφεντη του αρκετα ευχαριστημενος.
"Και τωρα Ναρκισα..επανερχομαι στο γιο σου.."

.................................

Η Τζινι γελασε ειρωνικα
"Δε σε φοβαμαι Μαλφοι..η' μηπως νομιζεις οτι εχω προβλημα να τα βαλω μαζι σου..πιστευα οτι μετα απο την ωραια μας συναντηση στο γραφειο της Αμπριτζ θα σταματουσες να νομιζεις οτι εισαι καποιος."
"Δε χρειαζεται να νομιζω οτι ειμαι καποιος Ουεσλι.Ειμαι καποιος."προσθεσε αυταρεσκα εκεινος.
Η Τζινι τιναξε τα μαλλια της σε μια προσπαθεια να απομακρυνει τη σκονη που ειχε πεσει απο τα καδρα.
"Περιττο Ουεσλι..η βρωμα δε φευγει απο πανω σου..ειναι θεμα αιματος ξερεις.."
Η Τζινι σηκωσε το ραβδι της τσαντισμενη
"Εισαι νεκρος τωρα.."ψιθυρισε και τον χτυπησε δυνατα

................................................

Ο Ρον σταματησε να λυνει την ασκηση και κοιταξε κοκκινιζοντας το Χαρι
"Ε..της το πα.."
"Το καταλαβα."προσθεσε εκεινος αλλα δε φαινοτανε θυμωμενος.
Η Ερμιονη που φαινοταν αποφασισμενη να παρει εκεινη τη στιγμη μια απαντηση επανελαβε την ερωτηση
"Ποτε θα φυγουμε Χαρι..?"
"Μετα την πρωτοχρονια."απαντησε ηρεμος εκεινος.
"Θα μας πεις τι σχεδια εχεις?"
Αυτη τη φορα δεν φαινοταν περιεργη ,η εριστικη στο ελαχιστο.Το προσωπο της ειχε παρει μια δυναμικη εκφραση.
"Οχι ακομα.."
Ο Ρον ξαναεσκυψε πανω στο γραπτο του θεωροντας οτι ο Χαρι οτι ειχε να πει το ειπε.Η Ερμιονη ξεφυσηξε και απομακρυνθηκε στον κοιτωνα θυμωμενη τοσο με τα αγορια οσο και με τον ιδιο της τον εαυτο.

..........................................................

"Ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει σε αυτο το σχολειο!"
"Αυτος εβρισε την οικογενεια μου!"φωναξε η Τζινι που φαινοταν τοσο εξαγριωμενη που η καθηγητρια για μερικα δευτερολεπτα νομιζε οτι ειχε μπροστα της τους διδυμους.
"Δεσποινις Ουεσλι αυτο που θα επρεπε να κανετε τοτε ειναι.."
"Κανεις δεν μπορει να μου πει τι πρεπει να κανω..αυτο το τερας φταιει που ο Μπιλ..που ο Νταμπλντορ..."δεν προφερε αλλη λεξη αλλα μονο στη σκεψη του ενιωσε τα ματια της να καινε απο το μισος.
"Ξεχνατε δεσποινις Ουεσλι οτι ο κυριος Μαλφοι ειχε εξαναγκαστει να πραξει οσα επραξε.."ειπε απαλα η Μακγκοναγκαλ.Το σκληρο υφος που ειχε πριν ειχε αντικατσταθει απο μια ηρεμια οταν ακουστηκαν τα ονοματα του Μπιλ και μετα του Αλμπους Νταμπλντορ.

....................................................

Η Μπελατριξ καθισε απεναντι απο την αδερφη της αμιλητη.
"Σταματα επιτελους να παραπονιεσαι Κισι.."
Η Ναρκισα σκουπισε με ενα μεταξενιο μαντηλι τα δακρυα της και υστερα εστρεψε το βλεμμα της μακρυα απο την αδερφη της.
Εξω απο το σπιτι ο πρωινος ηλιος ειχε αντικατασταθει απο συννεφια και μια μουνταδα σκεπαζε τα παντα.
"Παραφρονες."ειπε η Μπελατριξ λες και ητανε το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο.
Η Ναρκισα δεν απαντησε
"Ο Αρχοντας του Σκοτους.."προφερε μετα απο μερικα λεπτα "Θελει να σκοτωσει το γιο μου..ω...δεν εχει καρδια..δεν ξερει τι θα πει συγχωρεση.."
"Κισι σταματα αμεσως.."φωναξε πανικοβλητη η Μπελατριξ.
Ετρεξε προς τα παραθυρα και κοιταξε απ'εξω λες και θα μπορουσε να τους ακουσει ο οποιοςδηποτε
"Τι ειναι αυτα που λες?"της ψιθυρισε υστερα εντρομη "Εχεις τρελεθει Κισι?Τι ειναι αυτα που λες?"

......................................

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.

Οριστε πως σας φαινεται;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2011, 07:22:38 μμ από Bella »

Dexter

• Newbie
  • *
  • Πρώην ΣΡ
    • MSN Messenger - dexter.gr@hotmail.com
    • Προφίλ
    • GameOver.gr
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 01:17:41 μμ »
Πολύ καλό. Μερικές ενστάσεις: Πρώτον, πιστεύεις στ' αλήθεια ότι ο Μαλφόι θα επιστρέψει στο Χόγκουαρτς? Δεύτερον, θα παίζει ακόμα ο Χάρι κουίντιτς? Μάλλον θα έχει καλύτερες ασχολίες!  :wink:  Τρίτον, θα έχει περάσει ένας μήνας και ο Χάρι δεν θα έχει βρει τίποτα? Τέταρτον, θα ξεκινήσει την αναζήτηση τόσο αργά, την Πρωτοχρονιά, 7 μήνες μετά το θάνατο του Νταμπλντορ? Πέμπτον, εντάξει ο Χάρι θα πάρει μαζί του από την αρχή το Ρον και την Ερμιόνη? Πολύ αμφιβάλλω!  :wink:  Εκτον, στην τιμωρία, ο Μαλφόι θα καθόταν τόσο ήσυχος και θα ήταν τόσο σίγουρος για την αδυναμία της Τζίνι? Μην ξεχνάμε ότι στο 5ο βιβλίο του είχε ρίξει ένα ξεγυρισμένο ξόρκι του μπαμπούλα-νυχτερίδα! Κατα τα άλλα είναι πολύ καλό και περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια!

Bella

• NOT A
  • Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 01:38:00 μμ »
Παράθεση από: "Σταύρος Ρωξάνας"
Πολύ καλό. Μερικές ενστάσεις: Πρώτον, πιστεύεις στ' αλήθεια ότι ο Μαλφόι θα επιστρέψει στο Χόγκουαρτς? Δεύτερον, θα παίζει ακόμα ο Χάρι κουίντιτς? Μάλλον θα έχει καλύτερες ασχολίες!  :wink:  Τρίτον, θα έχει περάσει ένας μήνας και ο Χάρι δεν θα έχει βρει τίποτα? Τέταρτον, θα ξεκινήσει την αναζήτηση τόσο αργά, την Πρωτοχρονιά, 7 μήνες μετά το θάνατο του Νταμπλντορ? Πέμπτον, εντάξει ο Χάρι θα πάρει μαζί του από την αρχή το Ρον και την Ερμιόνη? Πολύ αμφιβάλλω!  :wink:  Εκτον, στην τιμωρία, ο Μαλφόι θα καθόταν τόσο ήσυχος και θα ήταν τόσο σίγουρος για την αδυναμία της Τζίνι? Μην ξεχνάμε ότι στο 5ο βιβλίο του είχε ρίξει ένα ξεγυρισμένο ξόρκι του μπαμπούλα-νυχτερίδα! Κατα τα άλλα είναι πολύ καλό και περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια!

1)ναι.ο Μαλφοι δεν διεπραξε κανενα εγκλημα.Ισα ισα μαλιστα μπορει να πει οτι τον αναγκασανε πραγμα που σχεδον ειναι αληθεια.
2)και βεβαια παιζει κουιντιτς ο ιδιος εχει πει οτι το κουιντιτς ειναι το μονο που τον κανει να ξεχναει τα προβληματα του.
3)λεμε οτι δεν εχει κανει ακομα γιατι εχει τους λογους του.μετα θα αναλυθουν και αυτοι.
4)εχει πει οτι θα τους παρει μαζι απο την αρχη.το λεει και στο τελος του 6.και αλλωστε ο νταμπλντορ του εχει πει οτι για να κερδισει χρειαζεται τους φιλους του.
5)δεν καθεται σιγουρος για την αδυναμια της τζινι.καθεται γιατι ετσι ειναι το στιλ του.αλλωστε εδω που τα λεμε ο μαλφοι και ασυγχωρητες καταρες ξερεις και να κλεινει το μυαλο του πραγματα που ο χαρι δεν εχει μαθει ακομα.στο 5 η τζινι του εκανε το ξορκι του μπαμπουλα νυχτεριδα αλλα απο εκει και περα εκεινος προχωρησε μεσα σε ενα χρονο πολυ μπροστα απο αυτη στις καταρες να ναι καλα "η θεια μπελλατριξ" που λεει και ο σνεηπ  :twisted:  :P

αυτα.
ευχαριστω κατα τα αλλα. 8)  :P  :D

Dexter

• Newbie
  • *
  • Πρώην ΣΡ
    • Προφίλ
    • GameOver.gr
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 02:02:25 μμ »
Εντάξει αν η ιστορία πάει μ' αυτή τη φιλοσοφία, κανένα πρόβλημα! Πότε η συνέχεια?

Samantha

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 02:26:17 μμ »
u rule girl.

στο 'χω ξαναπει γι αυτη την ιστορια ετσι;perfecto.
βαλε λοιπον τη συνεχεια αφου την εχεις μην εισαι κακια.(τι λεω τωρα  :roll:  :P  :twisted: )

w@r3wolf

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 03:08:46 μμ »
bella para poly kalo perimenw kai th synexeia me anypomonisia :D  :D  :D

Andonis

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 04:22:50 μμ »
proto ke kiriotero o Xari de 8a 3anagirisi sto Hogwarts

Panos

• Gryffindor
  • Newbie
  • *
  • Ain't no sunshine...
    • Προφίλ
    • YouTube
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 04:40:41 μμ »
Wraio alla symfvnw me ton Stavro!

I can't w8 for the rest story!
Τί έγινε ρε παιδιά?

~Andromeda~

• Slytherin
  • Moderator
  • Newbie
    • MSN Messenger - LunaLovegood_1991@hotmail.com
    • Προφίλ
...
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 05:02:30 μμ »
Καλα ειναι φοβερο περιμενω την συνεχεια με ανυπομονησια...και βαλε και κανενα ειδυλλιο αναμεσα στους Ρον-Ερμιονη και Χαρι-Τζινι!!!! :D  :D  :D
~Lunaki~

Born to be Classy and Bold [/img]

Bella

• NOT A
  • Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 05:23:43 μμ »
Παράθεση από: Andonis
proto ke kiriotero o Xari de 8a 3anagirisi sto Hogwarts

δευτερον και κυριοτερο το ονομα σου ειναι τζοαν ροουλινγκ ειπαμε; :roll:

ειναι δικια μου ιστορια σμαρτας κανω το χαρι οτι θελω μεχρι να κανει και κωλοτουμπες με το σκουποξυλο στον αερα.
ευχαριστω τους αλλους. :P

η συνεχεια επειδη μου στειλατε πμ χιχι

ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

"Δεν ειναι δυνατον να γινει αυτο που μου ζητατε." ειπε τελικα η Τζινι αποσβωλομενη
"Και ομως θα γινει."ειπε τελικα η Μακγκοναγκαλ
"Δεν προκειται να ζητησω συγγνωμη στο Μαλφοι."
Η διευθυντρια σηκωθηκε ορθια και βηματισε στο γραφειο της.
"Δεσποινις Ουεσλι..νομιζα οτι εχετε καταλαβει οτι το πιο σημαντικο σε αυτους τους καιρους ειναι η συμπνοια των μαγων."
"Δεν προκειται να ζητησω συγγνωμη στο Μαλφοι."επανελαβε η Τζινι.
"Πολυ καλα λοιπον.Μειον εκατο ποντοι για το Γκριφιντορ."
Η Τζινι την κοιταξε χωρις να πιστευει στα αυτια της
"Μα δεν μπορειτε να μας κοψετε εκατο ποντους.
"Πηγαινετε δεσποινις Ουεσλι."

.................................................................

"Δεν το πιστευω!Εκατο ποντους γι'αυτο που εκανες στο Μαλφοι?Θα πρεπει να τρελαθηκε."
Ο Ρον σηκωθηκε αποτομα και απο την καρεκλα τοσο αποτομα που επεσε το μελανοδοχειο κατω και εσπασε.
Η Ερμιονη το επισκευασε συνοφρυωμενη
"Ηρεμησε Ρον.."
Ο Χαρι που καθοταν απεναντι απο τον Ρον δε μιλησε καθολου
"Δεν εφταιγε αυτος παντως για τον Νταμπλντορ..."
Η Τζινι τον κοιταξε αμιλητη.
"Δεν ξερω τι λες εσυ..αλλα ο Μαλφοι ειναι.."
"Ξερω πολυ καλα τι ειναι ο Μαλφοι.."
Σηκωθηκε ορθιος και τεντωθηκε.Φαινοτανε πολυ κουρασμενος.Τα ματια του ειχανε μαυρους κυκλους γιατι οι νυχτες του σημαδευοντουσαν απο εφιαλτες.Απο τη στιγμη που ο Νταμπλντορ δεν υπηρχε πια ο Βολντενμορτ δεν εκανε καν τον κοπο να εφαρμοζει σφραγισματικη για να κλεινει τα συναισθηματα του απο το Χαρι.
"Παω να κοιμηθω.."ειπε τελικα και κατευθυνθηκε προς τον κοιτωνα του Γκριφιντορ.
Η Τζινι σταθηκε για μερικα δευτερολεπτα ενω τον κοιτουσε να απομακρυνεται και μετα καθισε στηναδεια πλεον καρεκλα.
"Δηλαδη πιστευει οτι θα επρεπε να ζητησω συγγνωμη στο Μαλφοι.."
ΗΕρμιονη της χαμογελασε
"Οχι βεβαια.Δεν μπορει να αρχισει να τον συμπαθει μετα απο χρονια μισους..απλα ο Χαρι..νομιζω οτι τον λυπαται."
Ο Ρον απο τη μερια του εβγαλε εναν ακαταλυπτο ηχο που περισσοτερο εμοιαζε με μουγκρισμα.

...........................................................

Το ιδιο βραδυ ο Σλαγκχορν μπηκε στο γραφειο της Μαγκοναγκαλ οπου στεκοντουσαν ολοι οι καθηγητες.
Ο Μουντι μιλουσε με την Σπραουτ ,κοιταζοντας δεξια και αριστερα και σφιγγοντας το ραβδι του με δυναμη.
Διπλα του καθοταν ο Μπινς που ειχε αρχισει ενα μακροσκελη ατελειωτο διαλογο με τον Φλιτγουικ τον καθηγητη των ξορκιων.
Ο Μπινς που ηταν ο μοναδικος καθηγητης που ητανε φαντασμα μιλουσε για μια μαχη μεταξυ του Θορβ του Γενναιου και του Υιοβ του Ατιθασου και ο Φλιτγουικ που τα ποδαρακια του δεν εφταναν μεχρι το πατωμα τον κοιτουσε συμφωνοντας.
Η καθηγητρια Χουτς μιλουσε με την Σινιστρα ενω η Τρελονι καθοτανε στην ακρη αφηνοντας πισω της τη γνωστη μυρωδια μαγειρεμενου σερι.Τα ματια της φαινοντουσαν δεκα φορες μεγαλυτερα πισω απο τα τεραστια γυαλια της και κοιταξε με περιεργεια τη διευθυντρια Μακγκοναγκαλ που εδωσε σημα οτι θα αρχιζε το συμβουλιο.
"Οπως ξερετε περιμενουμε την αφιξη εφτα μαθητων...ο διευθυντης Ισορροπιστης ο διευθυντης δολοφονηθηκε πριν απο μερικες μερες απο οπαδους του Ακατονομαστου.."
Ο Μουντι κουνησε το κεφαλι του και κοιταξε με ενα υφος που ενωνε θυμο και στεναχωρια.
"Τι ακριβως θα γινει με αυτα τα παιδια?"ρωτησε η καθηγητρια Σπραουτ.
"Θα περασουνε απο το καπελο της επιλογης για να δουμε σε ποιο κοιτωνα θα τοποθετηθουν..προκειται για τρια κοριτσια και τεσσερα αγορια.."

Η Ελλη κοιταξε σαρκαστικα την Ισιδα καθως προχωρουσανε πισω απο τον Φιλτς.
"Δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να ερθουμε εδω..στην πραγματικοτητα οι σπουδες μας εχουνε τελειωσει."
"Ενα χρονο νωριτερα?"
Η Ισιδα σταματησε να περπαταει και κρατησε απο το μπρατσο τη φιλη της.
"Τι τρεχει?"
"Τρεχει οτι ο δειυθυντης του σχολειου μας πεθανε.Κανεις δεν ητανε υποχρεωμενος να μας δεχτει.."
"Καλα.."

................................................

Ο Χαρι κατεβηκε παλι στο κοινο δωματιο του Γκριφιντορ.Κοιταξε για την Ερμιονη και το Ρον με την ακρη του ματιου του αλλα δεν ητανε κανεις εκει..
"Οι επιμελητες εχουνε παει για την αφιξη των καινουργιων.."του φωναζε ο Ντιν που επαιζε χαρτια με τον Σιμους
Η Τζινι που καθοτανε σε ενα τεραστιο κοκκινο μαξιλαρι στην ακρη του δωματιου τον κοιταξε για μερικα δευτερολεπτα αλλα οταν εκεινος ανταπεδωσε το βλεμμα εκεινη γυρισε απο την αλλη πλευρα.
Ο Χαρι εβγαλε εναν αναστεναγμο και προχωρησε προς το μερος της.Καθησε σε ενα μπλε μαξιλαρι που ητανε διπλα της αλλα δε μιλησε.
"Τι εχεις Χαρι?Τι θα κανεις?"
"Θα φυγω."
Εκεινη αναστεναξε πιο βαθια απο εκεινος και αγγιξε με την ακρη του χεριου της το μαγουλο του
"Το φοβομουνα."
"Δεν μπορω να κανω αλλιως Τζινι.Συγγνωμη."
"Συγγνωμη για πιο πραγμα?"
"Για ολα."
Το αγορι σηκωθηκε ορθιο και βγηκε με γρηγορα βηματα απο το κοινο δωματιο των Γκριφιντορ.

...................................................

"Γκριφιντορ."φωναξε το καπελο οταν το εβγαλε απο το κεφαλι της η Ισιδα.
Η κοπελα χαμογελασε στην Ερμιονη και προχωρησε προς το μερος της.
Στην αλλη ακρη της αιθουσας η Ελλη ειχε πιασει ηδη συζητηση με τον Μαλφοι
"Ειμαι καθαροαιμη μαγισσα.Εφτα γενιες."
Ητανε μελαχροινη με καταπρασινα ματια που κατι του θυμιζαν αλλα δεν μπορουσε να αντιληφθει τι.
"Παπαδοπουλου.."φωναξε η καθηγητρια Μακγοναγκαλ
"Γκριφιντορ."φωναξε και παλι το καπελο χωρις κανενα δισταγμο.Η κοπελα το εβγαλε απορημενη και προχωρησε προς τη φιλη της.

.....................................................................

Η Τζινι καθοτανε ακομα στην ιδια θεση οταν μπηκε μεσα η Ερμιονη ο Ρον και τα δυο καινουργια κοριτσια.
"Απο εδω η Ισιδα και η Ελλη.."τις συστησε εκεινη "η Τζινι.."
Η Ισιδα αρχισε να εξιστορει το πως ειχανε βρεθει εκει οταν ακουστηκε ενας δυνατος θορυβος σα σφυριγμα και μεσα στο δωματιο μπηκανε δυο αγορια μαζι με τον Χαρι.
Κοκκινα μαλλια,φακιδες και παιχνιδιαρικα ματια.
"Τ'αδερφια μου.."επιπε αμεσως η Τζινι ενω εκεινοι πλησιαζαν "Ο Φρεντ και ο Τζωρτζ.."
"Ειλικρινα Τζινι.."απαντησε ο ενας "Σε κανει κατι να πιστευεις οτι δεν μπορουμε να συστηθουμε?"
"...οτι ξεχναμε τα ονοματα μας η κατι τετοιο?"συνεχισε ο αλλος
"Ω...ειστε διδυμοι.."ειπε η Ισιδα.
"Ακριβως."της χαμογελασε ο Τζωρτζ.
"Και εσεις?"ρωτησε ο Φρεντ
"Ειμαστε καινουργιες.."του εξηγησε η Ελλη
"Τι κανετε εσεις εδω περα?"ρωτησε ερευνητικα ο Ρον
"Μαθαμε οτι εκτελεις καθηκοντα επιμελητη και ηρθαμε να σε καμαρωσουμε..ο γλυκουλης μας ο Γον-Γον.."ειρωνευτηκε ο Φρεντ
Τα αυτια του Ρον εγιναν κατακοκκινα οπως τα μαλλια του και δεν ειπε τιποτα αλλο.
"Λοιπον..τι κανετε εδω..?"ρωτησε η Ερμιονη στη θεση του.
"Μας καλεσε η Μακγκοναγκαλ."της χαμογελασε ο Τζωρτζ
"Ειναι φανερο οτι δεν μπορουν χωρις εμας πλεον..."αστειευτηκε ο Φρεντ

...........................................................

Η Ναρκισα κοιταξε την αδερφη της χωρις αυτη τη φορα να σκουπησει τα δακρυα απο τα ματια της.
"Τι περιμενεις να σου πω Μπελα?Δεν παιρνω τα λογια μου πισω..Ο Αρχοντας του Σκοτους δεν εχει καρδια.."
"Οχι δεν τα άκουσα αυτα"ψιθυρισε η Μπελατριξ κλεινοντας τα αυτια της με τα χερια της
"Σταματα Κισι δεν ακουσα τιποτα.Σταματα.."
"Τι θα κανεις Μπελα?Θα πας να με προδωσεις στον Αρχοντα του Σκοτους?Αυτο θα κανεις?"
Η Μπελατριξ αγκαλιασε την αδερφη της
"Ο Ντρακο ειναι τοσο τυχερος που τον εμπιστευεται ο Αρχοντας του Σκοτους.."
"Δεν τον εμπιστευεται!"ουρλιαξε η Ναρκισα "θΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ!"
Η Μπελατριξ απομακρυνθηκε τρομαγμενη απο την αδερφη της.Μετα απο μερικα δευτερολεπτα ομως την επιασε σφιχτα απο τα χερια.
"Σταματα Κισι.Δε θα σε αφησω να τρελαθεις.Σταματα."

................................................................

Ο Σνεηπ κοιταξε ξανα τον χαρτη του Αζκαμπαν και επειτα γυρισε στον Βολντενμορτ
"Το σχεδιο ειναι ετοιμο Αρχοντα μου.."
"Ωραια λοιπον.." χαμοελασε εκεινος "Σε λιγο ολοι οι Θανατοφαγοι θα ειναι ξανα μαζι μου.Και αυτη τη φορα ο Χαρι Ποτερ δε γλυτωνει.....
Αρχισε να γελαει δυνατα.
Πολυ μακρυα απο το σκοτεινο εκεινο μερος ο Χαρι Ποτερ αναρωτηθηκε τρομοκρατημενος τι τον ειχε κανει τοσο ευτυχισμενο.

......................................

Ο Χαρι κατεβηκε στο κοινο δωματιο των Γκριφιντορ.Η ωρα ητανε περασμενες τρεις αλλα δεν μπορουσε να κοιμηθει καθολου.Τα συναισθηματα αγριας χαρας του λορδου Βολντενμορτ τον τρομαζαν και τον θυμωναν ταυτοχρονα προκαλοντας του συγχιση.
Κατω στο σαλονι μπροστα απο τη φωτια που σιγοκαιγε καθοτανε η Ελλη.Το αγορι προχωρησε και σταθηκε διπλα της.
"Εισαι καλα?"τη ρωτησε απορημενος.
Εκεινη εδειξε να ξαφνιαζεται που τον ειδε.
"Α...ναι..βεβαια..εσυ?"
Καθισε διπλα της χωρις να πει κουβεντα για μερικα δευτερολεπτα.
"Γιατι καθεσαι μονος σου στα σκοταδια?"τον ρωτησε σε λιγο εκεινη περιπαιχτικα.
"Εσυ?"
Ενιωθε θυμωμενος χωρις λογο
"Συγγνωμη"της ειπε αμεσως "Απλα εχω υπαρξει και καλυτερα."

..................................................

Ο Λορδος Βολντενμορτ κοιταξε τους Θανατοφαγους που στεκοντουσαν μπροστα του χωρις ομως να χαμογελα αυτη τη φορα.
"Με απογοητευσατε ολοι σας.."ειπε στο τελος.
Περασε με μια γρηγορη ματια τον κλοιο τον αντρων που τον περιτρυγυριζαν και τα ματια του σταθηκαν στη μοναδικη γυναικα.
"Ναι Μπελα με απογοητευσατε ολοι..και εσυ.Μη με κοιτας ετσι.Ξερετε οτι η μεγαλοσυνη του Λορδου Βολντενμορτ δε συγχωρει ευκολα τα λαθη..και ομως ειστε ολοι εδω."
Τους κοιταξε ξανα με την υποτιμηση εκδηλη στο προσωπο του.
"Λουσιους.."ειπε τελικα οταν το βλεμμα του συναντησε τον Μαλφου
"Ναι αφεντη.."ειπε εκεινος προσπαθοντας να διωξει το φοβο απο τη φωνη του.
"Εσυ με απογοητευσες περισσοτερο απο ολους..αφησες ενα παιδι να καταστρεψει τα σχεδια μου...ενα αχρηστο παιδι που δεν μπορει να εκτελεσει ουτε μια ασυγχωρητη καταρα.."
"Μα αφεντη.."
"Σιωπη!"
Ο Λουσιους Μαλφοι κοιταξε τον Λορδο Βολντενμορτ καθως σηκωνε με αστραπιαια ταχυτητα το ραβδι του.
"Αφεντη.."ξαναπε
"ΒΑΣΑΝΟΥΣ!"ουρλιαξε εκεινος σε απαντηση

........................................

"Οχι!!!"ουρλιαξε ο Χαρι
Επεσε απο το κρεβατι ενω κλωτσουσε και αντιστεκοταν ακομα στο νοητο εχθρο του.
"Χαρι!"τον ταρακουνησε ο Ρον απο διπλα "Χαρι!"
Ο Χαρι ανοιξε τα ματια του και ειδε τον Ρον να στεκεται καταχλωμος διπλα του.
"Τι συμβαινει?Καποιος απο το ταγμα..?"
"Οχι ο Μαλφοι.."
"Ο Μαλφοι..μα ειναι στο Αζκαμπαν.."
"Δε νομιζω πια."
Ο Ρον καθησε ξεφυσωντας στο κρεβατι του.
"Δραπετευσαν οι Θανατοφαγοι απο το Αζκαμπαν?"
"Ετσι φαινεται.."παρατηρησε ο Χαρι βλοσυρα.
Ο Ντιν και ο Σιμους που ειχανε ξυπνησει και αυτοι απο τα ουρλιαχτα του Χαρι εδειξαν τρομαγμενοι αλλα δεν ειπανε τιποτα.

..........................................

Την επομενη μερα οταν ο Χαρι μπηκε στην τραπεζαρια ανακαλυψε οτι ητανε πια πανου γνωστο οτι οι Θανατοφαγοι ειχανε δραπετευσει απο το Αζκαμπαν.
"Να κοιταξτε.."τους ειπε η Ερμιονη που καθοτανε ηδη στο τραπεζι και διαβαζε τον Ημερισιο Προφητη
Ο Χαρι και ο Ρον κοιταξαν την εφημεριδα

ΣΚΑΝΔΑΛΩΔΕΙΣ ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ?ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ?

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ -ΓΡΑΦΕΙ Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΣ ΡΙΤΑ
ΣΚΙΤΕΡ- ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΝΤΑ-
ΠΕΞΕΛΘΕΙ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΒΡΙΣΚΟ-
ΜΑΣΤΕ.
ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΕΔΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΑΖΚΑΜΠΑΝ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΦΑΓΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΤΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΑΧΗ ΣΤΟ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.
ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΦΑΓΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥ
ΑΚΑΤΟΝΟΜΑΣΤΟΥ ΑΠΕΔΡΑΣΑΝ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ.
"ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ."ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΕΡΣΙ ΟΥΕΣΛΙ
ΒΟΗΘΟΣ ΤΟΥ ΡΟΥΦΟΥΣ ΣΚΡΙΜΤΖΕΟΥΡ ΕΜΦΑΝΩΣ ΚΑΤΑΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΠΑΡΑ..

Ο Χαρι αφησε την εφημεριδα πανω στο τραπεζι ενω ο Ρον κοιταζε με περιφρονηση τη φωτογραφια του αδερφου του να ξεφυσαει στο εξωφυλλο του ημερησιου προφητη.
"Δεν ηξερα οτι ξαναρχισε να γραφει η Ριτα Σκιτερ."
"Ο ενας χρονος περασε.."απαντησε η Ερμιονη απολογητικα
"Το ηξερα οτι απεδρασαν οι Θανατοφαγοι." της ειπε "ειδα χτες το βραδυ τον Βολντενμορτ..να μιλαει στο Μαλφοι.."
Ηθελε να πει "να βασανιζει" αλλα προτιμησε να μην το κανει.
Σταθηκε αμιλητος και κοιταζε τον Ντρακο στο τραπεζι του Σλιθεριν που φαινοτανε πολυ καλυτερα απο τον ιδιο.Χαμογελουσε και ψιθυριζε μαζι με τον Κραμπε,τον Γκοιλ και το Νοτ.
Η Ισιδα πλησιασε την Ερμιονη και την κοιταξε απολογητικα
"Συγγνωμη μηπως μπορεις να μου δωσεις τις σημειωσεις σου για τη μαγκλολογια?"
Η Ερμιονη σηκωθηκε και ακολουθησε χαμογελοντας αχνα την κοπελα.Απο την πρωτη στιγμη ειχανε συμπαθησει η μια την αλλη.
Η Ελλη καθισε διπλα στο Χαρι
"Αναρωτιομουνα αν υπαρχει θεση στην ομαδα του κουιντιτς."τον ρωτησε ψυχραιμα.
Το αγορι την κοιταξε.
"Ε ειναι ολοκληρωμενη η ομαδα αλλα μπορεις να δοκιμαστεις για τη θεση του χτυπητη αν θελεις ειναι η μοναδικη θεση που δικιμαζεται ακομα..εχουμε υπαρξει και καλυτεροι απ'οτι φετος."
"Αυτο ειναι σιγουρο."
ειπε ο Φρεντ και πλησιασε ενω πισω του ερχοταν και ο Τζωρτζ
Ο Φρεντ χαμογελασε και καθισε διπλα στην Ελλη που του ανταπεδωσε το χαμογελο.
"Δεν ειμαστε τοσο κακοι."προσθεσε η Τζινι που καθοτανε κοντα στα αγορια
"Μην τους ακους."
"Οχι βεβαια.."συμφωνησε ο Τζωρτζ.
"Τελικα γιατι ειστε εδω?"ρωτησε επιθετικα ο Ρον
"Ας πουμε εχετε το Γον-Γον.."συνεχισε ο Τζωρτζ σα να μην ειχε ακουσει την ερωτηση
"Μπα?Παιζει ο Ρον στην ομαδα?"ρωτησε με υποκριτικο ενδιαφερον ο Φρεντ
"δεν το ειχα παρατηρησει ποτε.."
Η Ελλη δαγκωθηκε για να μη γελασει αλλα η Τζινι φανηκε να θυμωνει
"Σταματηστε.."τους μαλωσε
"Ενταξει μαμα."συνεχισε να χαμογελαει ο Τζωρτζ.
"Θα τα ξαναπουμε"ειπε ο Φρεντ στην Ελλη.

.......................................................

Μεσα στο σκοτεινο δωματιο βρισκοταν μονο ο Σνεηπ και η Μπελατριξ.
"Λοιπον?"τη ρωτησε εκεινος με ενα σαρκαστικο μειδιαμα στα χειλη
"Ο Αρχοντας του Σκοτους σε εμπιστευεται Σνεηπ.."αρχισε εκεινη
"Τα εχουμε ξανασυζητησει αυτα Μπελατριξ.."απαντησε εκεινος κουρασμενα
"Και σου εχω πει οτι δε σου εχω την παραμικρη εμπιστοσυνη.Παρολα αυτα.."συνεχισε εκεινη λες και ειχε νικηθει
"..θελω να μου πεις για το σχεδιο του Αρχοντα του Σκοτους.."
Ο Σνεηπ εστιασε το βλεμμα του πανω της και δεν μπορεσε να κρυψει ενα χαμογελο ευχαριστησης.
"Γιατι δε ρωτας τον ιδιο?" ρωτησε
"Γιατι..ε.."εκεινη φανηκε να δισταζει αλλα τελικα εσκυψε το κεφαλι κατω."Ο Αρχοντας του Σκοτους εχει χασει τη βαθια εμπιστοσυνη του σε μενα και ομως εγω..."
"Ναι..ναι και ομως εισαι η πιο πιστη του..περασες τοσα χρονια στο Αζκαμπαν.."συνεχισε ο Σνεηπ επαναλαμβανοντας τα λογια που ειχε πει εκεινη καποτε με μια ελαφρια ειρωνια τη φωνη..
Η Μπελατριξ σηκωσε το κεφαλι και τον κοιταξε θυμωμενη
"Λοιπον..περιμενω Σνεηπ.."
Εκεινος χαμογελασε παλι
"Δεν μπορω να σου αποκαλυψω τα σχεδια του Αρχοντα του Σκοτους.Αν θελει θα στα πει ο ιδιος."
"Υποσχεθηκα στην αδερφη μου.."ξεκινησε εκεινη αλλα τα ματια της αστραψαν απο το μισος και δεν προσθεσε τιποτα αλλο.
Ο Σνεηπ εδειχνε να το διασκεδαζει
"Ωστε Μπελα η αγαπη σου για τη Ναρκισα ειναι πιο μεγαλη απο την πιστη σου στον Αρχοντα του Σκοτους..?"
"Πως τολμας!"ουρλιαζε εκεινη και σηκωσε το ραβδι της ψηλα. "Πως τολμας..!"
Ο Σνεηπ εβγαλε το ραβδι του και το εστρεψε προς τη Μπελατριξ για μερικα δευτερολεπτα.Υστερα ομως το χαμηλωσε και την κοιταξε ηρεμα
"Δε θα τσακωθω μαζι σου Μπελατριξ."
εκεινη δεν απαντησε τιποτα.
Τον κοιταξε για μερικα δευτερολεπτα μεχρι που ανοιξε την πορτα και απεμεινε μονη στο σκοτεινο δωματιο.

Η Ελλη κοιταξε τον Ντιν Τομας και χαμογελασε συγκρατημενα
"Θελεις να με δοκιμασεις για κυνηγο?"
Ο Χαρι που ειχε αντικατατησει την Κατι Μπελ με τον Ντιν αλλα παρολα αυτα δεν ητανε ικανοποιημενος ακομα απο το αποτελεσμα εγνεψε θετικα.
Η κοπελα πεταξε ψηλα και σταθηκε απεναντι απο τον Ρον.
Η ειδηση των δοκιμαστικων ειχε απλωθει σε ολο το σχολειο και τωρα οι εξεδρες ητανε γματες Σλιθεριν που τραγουδουσαν δυνατα το "Ο Ρον Ουεσλι ειναι ο βασιλιας μας."
Ο Ρον καναπηρε ενα χαλκοπρασινο χρωμα ενω μεσα στα επομενα λεπτα η Ελλη του εβαλε και τα πεντε γκολ.
Προσγειωθηκε με ανεση και χαμογελασε ελαφρως θυμωμενη στο Χαρι.
"Δεν πιστευω να με αφησε επιτησες να τα βαλω."
Ο Χαρι κοιταξε το φιλο του που ακομα δεν ειχε προσγειωθει στο εδαφος και επειτα στραφηκε στην Ελλη.
"Οχι δε νομιζω.."
Η κοπελα ξανασηκωθηκε και πλησιασε το Ρον που δεν ελεγε να κατεβει.Ο Χαρι ανεβηκε στο σκουποξυλο του και πλησιασε το φιλο του.
"Εισαι καλα?"τον ρωτησε
Οι Σλιθεριν που συνεχιζαν να ουρλιαζουν το "Ο Ρον Ουεσλι ειναι ο βασιλιας μας" εβαλαν ολοι μαζι τα γελια.
Ο Μαλφοι που καθοταν πρωτος στην εξεδρα κολλητα με την Πανσι Παρκινσον κοιταγε ξυνισμενος τη Τζινι.
"Θα σταματησετε επιτελους?"φωναξε τσαντισμενη η Ελλη
"Τι εγινε Ουεσι?Τωρα βαζεις και ενα κοριτσι να σε προστατευει?Δε σου φτανει ο Ποτερ..?"
Οι Σλιθεριν ξεσπασαν σε τρανταχτα γελια.
"Μιλας και εσυ Μαλφοι που δεν κανεις βημα χωρις την προστασια της μανουλας σου..."φωναξε ο Χαρι απο ψηλα.
Ο Μαλφοι σηκωθηκε θυμωμενος
"Παρτο πισω αυτο που ειπες Ποτερ..."
Ο Χαρι κατεβηκε αστραπιαια και με μια εντυπωσιακη προσγειωση σταθηκε διπλα απο το Μαλφοι.
"Αλλιως τι...?"τον ρωτησε.

.......................................................................
Εκεινο το βραδυ στο εντευκτηριο του Γκριφιντορ η Ερμιονη κοιταξε τα δυο αγοαρια και ξεφυσυξε θυμωμενη
"Δεν πρεπει να μπλεκεσαι σε καυγαδες με τον Μαλφοι, Χαρι"ειπε μαλωνοντας τον.
Ο Ρον εκανε μια γκριματσα πισω απο την πλατη της και επειτα χαμογελασε στο Χαρι.
"Εγω πιστευω οτι καλα του εκανες του.."συνεχιζε προσθετοντας μερικα επιθετα και η Ερμιονη τον κοιταξε κουνοντας το κεφαλι της υποτιμιτικα.
"Ρον η καθηγητρια Μακγκοναγκαλ μας ειπε οτι η συμπνοια..."
"η Μακγκοναγκαλ δεν εχει καθε μερα αυτον τον.."και επανελαβε τα επιθετα."Καλα του εκανες."

....................................................................

Ο Σνεηπ μπηκε μεσα στο σπιτι του και καθισε στον καναπε.Ο
Ποντικοουρας εκανε την εμφανιση του..κοιταχτηκαν για μερικα δευτερολεπτα με εντονη απεχθεια.
"Ο Αρχοντας του Σκοτους θελει να σου μιλησει."του ειπε ο Σνεηπ.
Ο Ποντικοουρας εδειξε ξαφνικα να αντριχιαζει.
"Τι συμβαινει?"Ρωτησε ο Σνεηπ σαρδονια "Μηπως δε θελεις...ή φοβασαι?"γελασε απαλα και ξανακοιταξε τον Ποντικοουρα.
"Αυριο θα σε δεχτει ο Αρχοντας του Σκοτους...και τωρα εξαφανισου...η μαλλον οχι..φερε μου πρωτα λιγο κρασι των ξωτικων..."
"Δεν ειμαι υπηρε.."
"Καλα θα κανεις να μου φερεις το κρασι που σου ζητησα χωρις πολλα λογια.."προσθεσε ο Σνεηπ παγερα.
Ο Ποντικοουρας εκανε μερικα βηματα και βγηκε εξω με την ωπισθεν χωρις να σταματησει να τον κοιταει.
"Για να δουμε τωρα στην κιβωτο των στοχασμων.."μονολογησε ο Σνεηπ

..................................................

Η Μπελα καθησε κοντα στη Ναρκισα και επιασε τα χερια της.
"Ειμαι σιγουρη οτι ο Αρχοντας του Σκοτους θα.."
Η Ναρκισα Μαλφοι κοιταξε την αδερφη της στα ματια καταπονημενη.
"Τιποτα δε θα σωσει τον Ντρακο αυτη τη φορα αν αποτυχει.."
Η Μπελα χαμηλωσε τα ματια.Τα μαγουλα της ητανε φλογισμενα και στην ψυχη της ειχε αρχισει να κυριαρχει η αμφιβολια.
"Δε θα σε προδοσω ποτε αφεντη"ψιθυρισε "Ποτε."

........................................................
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2011, 07:44:52 μμ από Bella »

~Andromeda~

• Slytherin
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
κλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 05:49:00 μμ »
ειναι φοβερο γραψε και την συνεχεια!!!!
και κανενα ειδυλλιο!!!! :D  :D  :D
~Lunaki~

Dexter

• Newbie
  • *
  • Πρώην ΣΡ
    • Προφίλ
    • GameOver.gr
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 06:01:12 μμ »
Πολύ καλό και αυτό! Ειλικρινά έχεις ταλέντο! Όμως έχω ξανά μερικές ενστάσεις-ερωτήσεις, πιο πρακτικές όμως:
1. Στο σχολείο δεν γίνεται να διακτινιστείς, πώς μπήκαν ο Φρεντ και ο Τζωρτζ?
2. Ο διευθυντής Ισορροπιστής είναι ο διευθυντής του σχολείου της Έλλης και της Ίσιδας? Ποιο είναι αυτό το σχολείο? (Πάντως φοβερή ιδέα για ελληνικό όνομα, Παπαδοπούλου, γουστάρω τρελά!)
3. Ο Βόλντεμορτ έφαρμόζει πλέον σφραγισματική στον εαυτό του με σκοπό να διακόψει τη σύνδεση με το Χάρι. Πώς ένιωσε τη χαρά του ο Χάρι?
4. Δεν έχω άλλη ένσταση, ψαρώσατε ε?  :lol:

Πάντως πολύ καλή συνέχεια και ωραίο χιούμορ! Φυσικά οι σκηνές είναι λίγο μικρές αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα! Δεν πιστεύω στο τέλος να βγάλεις το Σνέιπ κακό? Φυσικά και δεν είναι! Α και θέλω να δω πορταίτο Νταμπλντορ και καθρέπτες! ¶ντε ακόμα να βάλεις τη συνέχεια?  8)

~Andromeda~

• Slytherin
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
....
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 06:25:25 μμ »
1.Για τον Φρεντ & τον Τζωρτζ δεν αναφερει τιποτα για το πως εφτασαν μονο οτι τους καλεσε η Μακγκοναγκαλ!!!!

3.Απο την στιγμη που ο Νταμπλιντορ δεν υπηρχε ποια ο Βολντεμορτ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΙ!!!!
~Lunaki~

Dexter

• Newbie
  • *
  • Πρώην ΣΡ
    • Προφίλ
    • GameOver.gr
Re: ....
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 07:02:20 μμ »
Παράθεση από: "ΜΙΑ"
1.Για τον Φρεντ & τον Τζωρτζ δεν αναφερει τιποτα για το πως εφτασαν μονο οτι τους καλεσε η Μακγκοναγκαλ!!!!
3.Απο την στιγμη που ο Νταμπλιντορ δεν υπηρχε ποια ο Βολντεμορτ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΙ!!!!

1. Γράφει:

Παράθεση
Η Ισιδα αρχισε να εξιστορει το πως ειχανε βρεθει εκει οταν ακουστηκε ενας δυνατος θορυβος σα σφυριγμα και μεσα στο δωματιο μπηκανε δυο αγορια μαζι με τον Χαρι.
Κοκκινα μαλλια,φακιδες και παιχνιδιαρικα ματια.
"Τ'αδερφια μου.."επιπε αμεσως η Τζινι ενω εκεινοι πλησιαζαν "Ο Φρεντ και ο Τζωρτζ.."

Εκτός αν εννοεί ότι απλώς μπήκαν στο δωμάτιο με ηχητικό εφέ!  :lol:

3. Αυτό θα ήταν βλακεία από μεριάς του Βόλντεμορτ, γιατί δείχνει ότι τον υποτιμά. Αν συνέχιζε να τον υποτιμά μετά από τόσες φορές που του την έχει φέρει, τότε θα ήταν μεγάλος βλάκας, πράγμα που δεν συμβαίνει φυσικά όπως έχει αποδείξει.

~Andromeda~

• Slytherin
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
...
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2006, 07:11:44 μμ »
1.μαλλον εννοει οτι μπηκαν στο δωματιο!!!

3.μα στην πραγματικοτητα τον υποτιμα γιατι δεν μπορει να αποδεχτει οτι ο Χαρι του εχει αποδειξει απειρες φορες  οτι ειναι ικανος να τον νικησει και οπως ειπε και ο Νταμπλντορ ο Βολντι αγνοει την δυναμη που εχει ο Χαρι σε μεγαλο βαθμο(αγαπη)οποτε για μια ακομη φορα υποτιμαει τον Χαρι χωρις να ξερει οτι θα υπαρχουν και συνεπειες!!!
~Lunaki~