Αποστολέας Θέμα: Style,fashion&you!(& shopping therapy)  (Αναγνώστηκε 105308 φορές)

Anita

• ...and she's buying a stairway to heaven...
  • Newbie
  • *
  • Never regret anything that made you smile
    • MSN Messenger - black--betty@hotmail.com
    • Προφίλ
Απ: Style,fashion&you!
« Απάντηση #1335 στις: Οκτωβρίου 04, 2008, 07:57:07 μμ »
Δεσποινα λατρεψα την καπαρντινα σου!!!
Εκανα ενα μικρος μερος των ψωνιων(!)που ηθελα:
Και απεκτησα ενα μπορντω σωληνα Q-od(ο οποιος εχει φοβερηηηηηηηηηηηηη εφαρμογη),μια μπλουζιτσα attrativo σε σκουρο πετρολ(που μου οαει φοβερα σαν χρωμα)κ μια κυπαρισσι sarah lawrence(θα εκτελεσουν χρεη σχολειου αυτες οι 2!),μια φο-βε-ρη μελιτζανι καπαρντινα attrativo ΚΑΙ μαυρα,απλουλια ankle boots απ το attrativo κι αυτα!(τα πρωτα μου 8ποντα :D :D :-*)

Και εννοειται οτι ακολουθει συνεχεια!

Hecate

• Newbie
  • *
    • MSN Messenger - hecate@darkmark.com
    • Προφίλ
« Απάντηση #1336 στις: Οκτωβρίου 05, 2008, 10:36:41 πμ »
με γεια!!!

εγω πηρα ενα μαλλινο blazer στις αποχρωσεις του γκρι, ενα ζευγαρι μαυρες μπαλαρινες replay, αθλητικα παπουτσια puma, μια ζακετουλα puma, μαυρα σουεντ anκle boots, 3 μπλουζιτσες και ενα υπεροχο μπολερο te quiero, ενα φουλαρι και ενα τζιν staff jeans & co

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
  • I request the highest of fives.-
    • Προφίλ
« Απάντηση #1337 στις: Οκτωβρίου 05, 2008, 03:27:44 μμ »
με γειάαααα  ;)

Παράθεση
μαυρα σουεντ anκle boots
τι μάρκα,τι μάρκα;

λοιπόν λοιπόοοον γύρισα και εγώ από το λουξεμβούργο και το παρίσι παρεάκι με αυτό που ξέρετε όλοι ότι έψαχνα καιρό  :P το τέλειο αδιάφροχο-καπαρντίνα burberry  :P
είναι το γνωστό χειμωνιάτικο γκρι λευκό και ναι είμαι ξετρελαμένη  :P

πριν το πάρω δοκίμασα -λατρεμένα champs-elysées  8) στο ίδιο στυλ ένα chanel και ενα d&g σακάκι αλλά -τι παράξενο- με κέρδισε το burberry.
επίσης δοκίμασα το κλασικό d&g καρό φόρεμα του catwalk δλδ αυτό-το δεξιά- (σορρι κορίτσια βαριέμαι να ψάχνω ελπίζω να καταλάβατε ποιό λέω  :P )

ναι ήταν τέλειο!!επίσης ναι...ήταν διαφανές  :P δλδ φαινοντουσαν όλα  :P

επίσης έχω και ένα άλο σημαντικό απόκτημα αλλά θα το συζητήσω στη μόδα γιατί δεν το αγόρασα εγώ  :P

Hecate

• Newbie
  • *
    • MSN Messenger - hecate@darkmark.com
    • Προφίλ
« Απάντηση #1338 στις: Οκτωβρίου 05, 2008, 06:29:49 μμ »
replay και αυτα

μεγειαααααααααααα την καπαρτινα (ενα φατσακι που χειροκροτα παρακαλω :D)

πως περασες? ;D

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #1339 στις: Οκτωβρίου 05, 2008, 09:54:36 μμ »
replay και αυτα

μεγειαααααααααααα την καπαρτινα (ενα φατσακι που χειροκροτα παρακαλω :D)

πως περασες? ;D

πέθανα στη δουλειά  :-X αλλά επειδή είμαι μαζοχίστρια μου άρεσε  :P

αυτο είναι το mudam το μουσείο που πέρασα τόοοοοοοοοοσες εργατοώρες δουλέυοντας την έκθεση

έμενα στο novotel σε ένα σούπερ δωμάτιο που ητανε ασταμάτητα στους 29 βαθμούς και έπαιζε επίσης ασταμάτητα mtv,έσκασα στο φαγητό πρωί και βράδυ -μεσημέρι απλά έπαιζαν καφέδες,κανά γλύκό και τπτ να ξεγελάσουμε την όρεξή μας-..και από εκεί και πέρα μιλάμε για πολύυυυυ δουλειά.αλλά είχε φοβερό ενδιαφέρον -στησιμο στα φορέματα (τα 60's και τα celebritάτα μας) και ένα γενικό άνω κάτω...-απίθανο και απίθανα εξουθενωτικό ταυτόχρονα-..
το λουξεμβούργο παρά τις τόσες μέρες το είδα λίγο -και κυρίως το τελευταίο πρωί που ήμουνα εκεί- και πραγματικά με κέρδισε.είναι σαν παραμυθούπολη  ;)
το γυρισμό τον έκανα μόνη και ευτυχώς πέτυχα το παρίσι σε ηλιόλουστη μέρα -σάββατο με όλους τους παριζιάνους έξω για ψώνια  :P και έκανα και εγώ τα δικά μου χιχι  :D

και για να γυρίσουμε στη μόδα που ναι το θέμα στ λουξεμβούργο είναι ακριβά ντυμένη -καθότι ναι παίζουνε πολλάααα λεφτά- στο παρίσι όμως μπορώ να πω ότι αισθανόμουνα πολύ πιο έντονα τη μόδα στον αέρα,απλά σε αυτή την πόλη με γεμίζει μία αισιοδοξία -φυσικά όπως είπα φταίει και ο ήλιος..όταν το παρίσι εχει ήλιο λάμπει-..και οι παριζιάνοι μαζί με τους ιταλούς το έχουνε το θέμα της μόδας -στο παρίσι εκανα μια βόλτα από τα μεγάλα μαγαζιά και εκεί έριξα αρκετό γέλιο αντιλαμβανόμενη ότι οι γάλλοι πελάτες συνήθως φορούσανε καπαρτίνα,πουκάμισο και κασκώλ burberry και κρατάγανε σακούλες ψώνια chanel,οι κινέζοι και γιαπωνέζοι τουρίστες είχανε στάνταρ gucci πάνω τους -και τους έβλεπες και μαζεμένους μέσα στα gucci- ενώ οι άβαβες κλασικά στα lv  :P

Anita

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #1340 στις: Οκτωβρίου 23, 2008, 06:03:22 μμ »
(Βρηκα επιτελους χρονο-λιγο >:( :-\-για την αγαπητη ετουτη ενοτητα ;D :D)

Βαριεμαι να σας γραφω τα περι ψωνιων τωρα,περναω στο ψητο κατ ευθειαν :P

I ve got 3 questions for ya!!

1)Εχει παρει το ματι σας καμια συμπαθητικη,καθημερινη μαυρη μπαλαρινα?Γιατι ολες με απογοητευουν?
(Τι τους εχω κανει κ δεν με αγαπουν?! :P)

2)Μη πως ξερετε που θα βρω Rare κ United Fashion Brands?

Και φυλαγα το καλο για το τελος...
3)Στο θεμα για το υψος αναφερθηκε το θεμα πλατφορμες vs high-heels.
Τι προτιματε?

Εγω κανονικο τακουνι χωρις καν σκεψη :P
Δεν ξερω,οι 12-15ποντες πλατφορμες εκτος του οτι ειναι ολιγον τερατακια,μου φαινονται κ εντελως αβολες!!
(εχω παρατηρησει οτι γενικα με βολευει περισσοτερο το κανονικο τακουνι απ της πλατφορμας,οσο ανωμαλο κ αν ειναι αυτο ;D)

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #1341 στις: Οκτωβρίου 23, 2008, 06:21:13 μμ »
1.ρε εγώ εχω πάρει ένα ζευγάρι μπαλαρίνες μαύρες που είναι απίστευτα μαλακές και βολικές.
για να καταλάβεις εχουνε ενα πουγκί που μπαίνουνε η μια μέσα στην αλλη και τις βάζεις μέσα.
αλλά δε θυμάμαι τι είναι.
τα βρήκα τυχαία στην πανόρμου,ξετρελάθηκα και τα πήρα αμέσως.

2.Ra.Re σίγουρα στο attica
εγω από εκεί εχω πάρει τα δικά μου  ;)

3.εννοείται τακούνια από αισθητικης απόψης.
οι πλατφόρμες είναι πολύ βολικές αν το υλικό που είναι φτιαγμένες είναι ελαφρύ.
και φυσικά θέλουνε υπέρκομψο πόδι,ενώ τα τακούνια ομορφαίνουνε όλων των ειδών τα ποδαράκια.

christa

• Newbie
  • *
  • Forever in debt to your priceless advice
    • Προφίλ
« Απάντηση #1342 στις: Οκτωβρίου 23, 2008, 07:41:35 μμ »
takounia. 1000%... apo 10 ponta kai panw proswpika oi platformes de me trelainoun...

mexri 8 pontous exw platforma (se kalokairino omws san espantrigies kapws) alla tin eixa gia aneto ka8imerino papoutsi...

btw ekana kati pswnakia alla 3exasa na ta balw...

stin ousia ena tzinaki staff kai ena aspro paltoudaki apo ta stradivarius (thanks bella kai cissy gi aytoooooooo!!!! :-*) pira...

8elw:
1. mia bolta ston tommy o-pws-di-po-te!!!!
2. kainourgia foularia se aspro, roz, aspromayro kai isws kati  gyalistero
3. ena sobaro LBD (fenouko boi8eiaaaaaa!! se poies markes na psaksw? isws na kataferw na e3asfalisw kai merika parapanw leftoudakia logw gene8liwn)
4. kala mplouzakia. panta pairnw ka8imerina rouxa kai fetos syneiditopoiisa oti den exw oute mia mplouza estw kai ligaki gyalisterofantaxteri!!!!!

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #1343 στις: Οκτωβρίου 24, 2008, 10:22:52 πμ »
Παράθεση
kai ena aspro paltoudaki apo ta stradivarius (thanks bella kai cissy gi aytoooooooo!!!!  :-*) pira...

αχ ναι ρε!!
ξεχασες να το αναφέρεις ιι! :P - :P
και από εδω λοιπόοον..με γειααα!!
ειναι πολύ κιουτι χιχι  ;) :D :-*

τώρα για το μμφ εξαρταται πόσα θες να δώσεις.. :-\ -μπορούμε να περιμένουμε τα γενέθλια να έχεις όοοοολο το ποσό που θες και να πάμε μαζί ένα σάββατο πρωί να το βρούμε.
για να γίνει αυτό θα πρέπει 1000% πρώτα να ξαναπάρεις τα κιλά που έχασες.εγώ είμαι πλέον 2 και κάτι κιλά παραπάνω από εσένα -πράγμα τεράστιο για εμάς- και αναγκάζομαι να στενεύω τα φορέματα .αλήθεια σου λέω δε θα βρούμε φόρεμα να σου κάνει στα μέτρα σου -σοβαρά τώρα.

christa

• Newbie
  • *
  • Forever in debt to your priceless advice
    • Προφίλ
« Απάντηση #1344 στις: Οκτωβρίου 24, 2008, 01:19:13 μμ »
ara 8a kratisw ta xrimata gia ena diastima... mallon den exw epilogi para na paw se diaitologo na me organwsei toulaxiston... alliws de ginetai  :(

Anita

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #1345 στις: Οκτωβρίου 24, 2008, 05:24:42 μμ »
^Ποσα πηγες βρε αγαπη?

Να σε προετοιμασω ψυχολογικα οτι οι παχυντικες διαιτες ειναι λιγο εως πολυ...μπουχτιστικες!!(δεν λεω αηδιαστικηες-να ειμαστε αισιοδοξοι :P)
Καλα κουραγια!!!! :-* :-*

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #1346 στις: Οκτωβρίου 24, 2008, 05:31:04 μμ »
όχι δεν είναι ρε  ???
εγω έκανα τέτοια πριν μερικούς μήνες.
ειναι μια χαρα  ;)

λοιπόν λοιπόοον..σημερα το απόγευμα θα περάσω από burberry να χεμ..ρίξω μια ματιά  :P :D

Anita

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #1347 στις: Οκτωβρίου 24, 2008, 05:50:22 μμ »
Να σας πω κ εγω τι πηρα(ο,τι θυμαμαι τωρα βασικα)
Πηρα λοιπον 1 πραγματικα τελεια converse φορμα(<1η φορα εκφραζομαι ετσι για φορμα :D)
Κατι επισης πραγματικα τελεια αθλητικα Quicksilver(ισως καποια στιγμη βαλω φωτο να τα θαυμασετε κ εσεις :P :-*)
1 πολυ cute φουξια( :D)φουτερ Champion(αν κ γενικα δεν τα εχω σε μεγαλη εκτιμηση...)
κ 1 πολυ-πολυ cute φουτεροζακετα Quicksilver σε φουξια-βυσσινι χρωματακια :D :D

Και ακολουθει συνεχεια για την οποια δεν εχω χρονο :'( :'( :'( >:(

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #1348 στις: Οκτωβρίου 24, 2008, 06:23:40 μμ »
ανιτα μου καλοφορετα  ;)
δεν μπορώ να σε νιώσω βέβαια γιατί δεν είναι καθόλου -μα με τπτ- τα ρουχα στο στυλ μου  :P
αλλά είμαι σίγουρη ότι θα σου πηγαίνουν θαύμα  ;)

Pharaoh

• Newbie
  • *
    • MSN Messenger - giorgos_pharaoh@hotmail.com
    • Προφίλ
« Απάντηση #1349 στις: Οκτωβρίου 25, 2008, 12:30:13 πμ »
egw sinithos otan vgaino forao tzins kai mavra pantelonia ton xeimona sinithos protimo Lacoste,Burberry,Dolce&Gabbana kai kamia fora volcom,Carhartt !
apo pano gia xeimona sxedon panta fouter me koukoula... sinithos protimo Gap,Wesc,Adamao,Zero
kai gia pio kirile poukamisaki me kazaka apo pano ! ine apla gamato !
oso gia papoutsia monimos varkes...Etnies,Dc,Dvs,Circa
e tora to kalokairi kontomanika me tis markes pou proanefera...kai vermouditses to idio me all star kai monimos me tin zaketoula stous omous kai rayban giali  8) ;)