Αποστολέας Θέμα: Style,fashion&you!(& shopping therapy)  (Αναγνώστηκε 89289 φορές)

christa

• Newbie
  • *
  • Forever in debt to your priceless advice
    • Προφίλ
Απ: Style,fashion&you!(& shopping therapy)
« Απάντηση #2055 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 01:03:17 πμ »
Ax pswnia pswnia... otan ta lefta pou 3odeyeis einai dika sou einai toso diaforetika ta pragmata... As anaferw merika pswnia pou ekana sxetika prosfata, as poume ta highlight twn teleytaiwn minwn tou 2011! :P

Dwro ston eayto mou gia ta genethlia aytes oi mpotoules Michael Kors:

Ena zeygaraki mayres loustrini gobes LKBennett:

ena mallino kokkino kapelaki accessorize: http://www.accessorize.com/en/restofworld/knotted-bow-trim-cloche/invt/99133060/?bklist=icat,4,shop,accessoriesshop,accessoriesshophats

Kai telos ayto to super zesto pantelonaki apo ta Kooples (einai megali i eikona ti dinw se link) apo tis agapimenes mou agores giati einai apisteyta zesto kai teleio gia grafeio:

http://www.thekooples.co.uk/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/F/P/FP301BLA01_B_1.jpg

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
  • I request the highest of fives.-
    • Προφίλ
« Απάντηση #2056 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 01:39:32 πμ »
αγάπη με γειά σου!τέλειες οι μπότες -και οι γόβες- αλλά κυρίως το παντελόνι! ;D

και μιας και η κρίστα αναφέρθηκε στον michael kors να πω ότι και εμένα μου έκαναν δώρο ένα γούνινο μαυρο γκρι γιλέκο M.K
επίσης ένα βραδινό μάλλινο φoρεματάκι bsb.

αυτά τα λιγοστά.

πσ.και επειδή είχα ξεχάσει να το γράψω πήρα και το γιλέκο του παντελονιού που χα πάρει από τα h&m (γιατί το "suit up" είναι και λατρεμένη ατάκα όχι τπτ άλλο  :P )
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2012, 01:41:24 πμ από Bella »

christa

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2057 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 12:35:25 μμ »
Me geiaaaa :) Hahah gounes mallina... zesta zesta...

Ti mou thymises twra  me ta BSB, i teleytaia fora pou pswnisa BSB prepei na min eixa kleisei ta 20 akoma! Thymamai eixa parei mia mini karo fousta kai tin eixa balei mia fora me kalson sto xrwma tou dermatos lepto kai fobomoun na kathisw mi fanoun ola hehehe ax epoxes...

Poia einai i agapimeni sou marka ayton ton kairo? Egw tha thela na pswnisw apo ta Kooples pali otan erthoun ta anoi3iatika giati bgazei merika kala kommatia, kai episis eida sto Michael Kors poly omorfes tsantoules...

Thymasai Bella pou sou elega gia ena forema apo to Topshop tis proalles? Telika katalaba giati to epsaxnan oles otan to eidan panw mou. To exei foresei i Kate Bosworth! Idou:

Poso ypsos exei i Bosworth? Giati se mena pou den eimai kai prwto mpoi to foremataki erxetai ligo pio konto, den mporw na to foresw xwris kolan...

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #2058 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 03:29:44 μμ »
Είναι 1,65-1,66 -αν και μερικοί που την έχουν δει αναφέρουν ότι παίζει να ναι και 1,63...-
Πολύ ωραίο το φόρεμα αλλά σούπερ και τα Mulberry μποτάκια της...love!
H Bosworth γενικώς φοράει αρκετά Topshop γιατί είχε σχεδιάσει και η ίδια αν θυμάμαι καλά γι'αυτό -είμαι σίγουρη για ένα μπεζ φόρεμα που ήταν πολύ χαριτωμένο αλλά την έκανε να φαίνεται όσο αδύνατη είναι και όσο να ναι τρόμαζες  :P

Τώρα για αγαπημένες μάρκες...νομίζω ότι θα ψηφισω burberry για τη συνήθεια κυρίως  :P
Στο catwalk μου αρέσει να βλέπω πολύ τα gucci και τα balmain -ο Olivier Rousteing νομίζω ότι κάνει καλή προσπάθεια στην αντικατάσταση του Christophe Decarnin -.
Η αλήθεια είναι ότι δεν πήρα κάποια συγκεκριμένη μάρκα αυτή τη χρονιά -εκτός από τα h&m που με τη δικαιολογία ότι δε δίνεις τίποτα πήρα τα πάντα  :P -.
Γενικώς ήμουν πολύ σε στυλ ιππασίας και 60'ς -μερικές φορές και 70'ς και 80'ς  :P.
Να τονίσω ότι όλες οι γούνες που παίρνω δεν ,δεν, δεν , δεν είναι αληθινές.-ακόμα και ο Lagerfeld στη Chanel δεν έβαλε αληθινές επιτέλους.Χεσούς πια.

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #2059 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 10:22:41 μμ »
Έκανα μερικά ψώνια σήμερα λοιπόν χιχι...

πήρα ένα ζευγάρι δερμάτινα γάντια burberry
ένα κασκόλ fullah sugah μπεζ με γούνα στις άκρες που περνιέται και σα σκούφος
και ενα πλεκτό γκρι (πολύ ανοιχτές πλέξεις) γιλέκο με γούνα στην κουκούλα Md'M που είναι όνειροοο

αυτά για σημερα  ;D

christa

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2060 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 05:23:08 μμ »
Me geia me geiaaaaa!!!!

Fenia pws mporeis na katalabeis an mia tsanta Hermes einai original an einai ftiagmeni prin apo tin epoxi pou i Hermes ebaze tin stampa tis (epsaksa ligo sto net k eida oti arxisane na stamparoun tis tsantes meta to 1973)?

~Andromeda~

• Slytherin
  • Newbie
  • *
    • MSN Messenger - LunaLovegood_1991@hotmail.com
    • Προφίλ
« Απάντηση #2061 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 05:56:51 μμ »
Χθες πηγα για ψωνια στο μετρο μολ! :P
Αν και δεν πηρα πολλα, τα ευχαριστηθηκα!!!
Πηρα ενα κοκκινο δαντελενιο μπλουζακι απο το blanco ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!Ειναι το αγαπημενο μου χθεσινο αποκτημα!!! :P
ενα πουλοβερακι lacoste!
ε κατι κολανοπαντελονακια σε γκρι, καφε και μαυρο(<3)!
και ενα φορεματακι με ενα ωμο μαυρο και πολυ chic στενο στην μεση και ανοιχτο κατω!  :P

Επισης πηρα και 2 ζευγαρια μπαλαρινες μαυρες κ κατι πραγματακια απο venus victoria! αυτα!!! :P
~Lunaki~

Born to be Classy and Bold [/img]

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #2062 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:18:01 πμ »
Me geia me geiaaaaa!!!!

Fenia pws mporeis na katalabeis an mia tsanta Hermes einai original an einai ftiagmeni prin apo tin epoxi pou i Hermes ebaze tin stampa tis (epsaksa ligo sto net k eida oti arxisane na stamparoun tis tsantes meta to 1973)?

Λοιπόν...εχω ένα άρθρο για βοήθεια!
Ηermes Birkin bags are hard to come by, which is why even those that want to purchase a new one, are put onto wait lists. Many used Birkin bags are sold for the retail price, and upwards, due to the fact they are so hard to get by. A new Hermes Birkin bag sells for $6,000, or more (depending on the style and materials used). So if you see a New one being sold for a couple thousand dollars, it's just a "high quality" fake.

The first physical sign that a Hermes Birkin bag may be fake, is the leather. Hermes is very particular with the quality of leather they use, quite simply they only use the best. If you're unsure about the quality of the leather, it's definitely a fake.

Hermes Birkin bags come with a lock and key. Both the lock and key will say Hermes on them, and they will also come with a matching engraved code.

Hermes Birkins are embossed with markings, they do not use a metal nameplate inside (which is common with many fakes).

All New Birkins will come with the signature orange dust bag, older used bags may come with a tan colored dust bag but they stopped producing those a while ago and are rare.

A Hermes Birkin will NEVER come with any paper tags, on ANYTHING.

Μικρό μου και χαριτωμενο Λουνάκι με γεια σου.Να βγάλεις και φώτο με την μπλούζα να τη δούμε! :-*

christa

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2063 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 05:31:48 μμ »
Thanks Fenaki :)

Me geia sou Andromeda! Nai na baleis fwtografia apo to kokkino dantelwto mplouzaki, prepei na einai poly omorfo! :)

Fenaki eyxaristw gia to post. Rwtaw giati tis proalles piga edw:
http://www.urbanpath.com/london/vintage/orsini.htm

kai pira ena tsantaki kafe skouro apo skliro derma pou moiazei me vintage Hermes Kelly apo 70s, alla den mporw na brw pouthena mesa stin tsanta kapoia endei3i an einai original i oxi. De me noiazei idiaitera an einai original i oxi giati i tsanta einai yperoxi kai apisteyta boliki, alla an mporw na brw tropo na mathw an einai tha ikanopoiouse tin periergeia mou. To magazi ayto fimizetai gia ta original vintage kommatia kai eixe apisteyta rouxa apo Pucci, Dior, Chanel (tipota sto noumero mou omws snif :( ). I tsanta einai apo apisteyta skliro derma kai eixe ena dustbag pou tou tairiazei ayti i perigrafi:
Παράθεση
older used bags may come with a tan colored dust bag

kai genika fainetai poly kaloftiagmeni. Alla de grafei pouthena ti marka einai kai exw mono to logo tou magaziou oti einai Hermes.

Opws eipa de me noiazei giati i tsanta einai teleia gi ayto pou ti thelw, alla de tha me xalage kiolas na itan original :)

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #2064 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 06:43:17 μμ »
Νομίζω ότι μπορείς να ρωτήσεις σε ένα μαγαζί hermes.
Για να είμαι ειλικρινής μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο να είναι αυθεντική γιατί είναι παρα πολύ ακριβές αλλά ποτέ δεν ξέρεις είναι η αλήθεια.
Οπότε μπορείς να απευθυνθείς εκεί...Τώρα αν δεν ξέρουν και αυτοί -έλεος-
Πάντως κρίστα πολύ ωραίο μαγαζάκι φαίνεται αυτό!Και είτε είναι είτε δεν είναι το σχήμα είναι βολικότατο!

Λοιπόν εγώ δεν πήρα τίποτα σήμερα είναι η αλήθεια αλλά μου πήρε η μαμά μου ένα μαύρο σατέν βραδινό τσαντάκι coach οπότε με έφτιαξε τολμώ να πω  :P ;D

Σκεφτόμουν να κάνω καμία βόλτα για ψώνια τώρα αλλά δεν την παλεύω με το κρύο -πετάω αυριο και επειδή αισθάνομαι ήδη ψιλοκρυωμένη κοτεύω να βγω.

christa

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2065 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 06:52:31 μμ »
Me geia souuuu!! :)

Kanei kryo e? Ki edw kanei kryo mpip to spiti tou :( exei kai panw apo 90% ygrasia :S Bellaki elpizw na min erxesai edw.

Πάντως κρίστα πολύ ωραίο μαγαζάκι φαίνεται αυτό!Και είτε είναι είτε δεν είναι το σχήμα είναι βολικότατο!
W nai einai kouklistiko! Kai to dokimastirio einai poly omorfo, megalo, aneto kai exei kai ekei polla polla rouxa!! Alla otan eipa stin kopelitsa to noumero mou 3inise ligaki... i de fernoun mikra noumera, i e3afanizontai amesws :S Kai einai kai 5 lepta apo to spiti mou me ta podia. Kyriolektika. To pernaw kathe mera gyrizontas apo ti douleia, e kai mia mera den ante3a kai mpika! Kai rouxa na mi brw, exei apisteytes tsantes kai kosmimata kai foularia! :)

Kai nai einai poly omorfi kai boliki i tsanta, kai sygrinontas poso plirwneis gia kati tsantes kai tsantakia plastika pou de blepontai, pragmatika de me noiazei ti einai :)

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #2066 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 07:43:48 μμ »
Χαχαχα μιας και το λες γύρισα στις 2 το βράδυ από Λονδίνο και ήταν τόσο άσχημα όσο εδω.
Εχω κάθε εβδομάδα ένα Λονδίνο τουλάχιστον -την επόμενη απο Λάρνακα..-

Αν είναι δίπλα σου πρέπει να μπαίνεις κάθε μέρα να μην προλαβαινει κανείς το νούμερο σου. ;D

Παράθεση
apisteytes tsantes kai kosmimata kai foularia!
τα κοσμήματα και τα φουλαρια δεν είναι για μένα γιατί τα πρώτα τα αγοράζω και δεν τα φοράω σχεδόν ποτέ και τα δεύτερα τα απεχθάνομαι πλέον αλλά οι τσάντες είναι πάντα κάτι παραπάνω από- ευπρόσδεκτες!

Παράθεση
Kai nai einai poly omorfi kai boliki i tsanta, kai sygrinontas poso plirwneis gia kati tsantes kai tsantakia plastika pou de blepontai, pragmatika de me noiazei ti einai
ισχυεί (αν και εμένα αυτά τα πλαστικά τσαντάκια -που είναι όντως πλαστικά- του ted baker όντως μου αρέσουν αλλα η αλήθεια είναι ότι δε με φαντάζομαι να τα φοράω -θα το έκανα όμως αν ημουν πάλι 19-.)καλοφόρετη λοιπόν και σίγουρα θα βρεις και άλλα τέτοια στους επόμενους μήνες χιχιχι  ;)

ασχετο αλλά δοκίμασα προχτές που ψώνισα ένα κλασικό -μαύρο- δερμάτινο τζάκετ και μου άρεσε αλλά το σκέφτομαι κυρίως γιατί μου αρέσουν πολύ τα σακάκια και όοοοοολα αυτά τα γούνινα γιλέκα που έχω μαζέψει και δεν ξέρω αν θα το φορέσω τελικά.επίσης ψιλοαγριεύει το στυλ και παρόλο που μου αρέσει το μαύρο αλλάζει αρκετά το στυλ.Δεν είμαι σίγουρη ακόμα...χμ.

christa

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2067 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 08:52:30 μμ »
Egw to derma se rouxo kai mpoufan to exw ligo apo fobo. De lew oti de tha forousa pote, alla pisteyw oti einai poly dyskolo na to foresei kaneis swsta. Bebaia esy sigoura tha 3ereis na to syndyaseis kala, alla kai pali se protimw me ta sakakia kai ta gounina :)

Eyxaristwwww :) Basika otan milousa gia plastikes tsantes den ennoousa tis ted baker, alla aytes typou accessorize klp pou fainontai san dermatines alla eite einai pseytoderma, i einai derma poly kakis poiotitas kai fainetai. Ama skefteis oti aytes kai konteyoun to katostariko... :S

Alla mias kai aneferes tis ted baker, tis thewrw ena skali pio panw apo tis plastikes tsantes harrods. Gia tis opoies den exw kai tin kalyteri apopsi :P

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #2068 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 09:20:55 μμ »
χαχαχαχα πωπω τις βλέπω όταν κατεβαίνω στο χίθροου και είναι γενικώς ψιλοφρικτές οι τσάντες τους -αν και μια φορά είχα δει μια με δερμα σε μπεζ και ηταν πολύ πετυχημένη!-.

τώρα για το μαύρο τζάκετ εγώ θεωρώ το αντίθετο.γενικώς μου φαίνεται η πιο απλή λύση το να βάλεις ένα μαύρο δερμάτινο
πχ σε μια εμφάνιση που μου αρέσει πολύ

εγώ το σκέφτομαι για τους λόγους που ειπα δεν είναι το πως θα το συνδιάσω αυτό που φοβάμαι..
και δερμάτινο παντελόνι δοκίμασα και μου άρεσε μιας και το είπες αλλα η αλήθεια είναι ότι κάνουν ακριβώς ότι και τα κολάν στο πιο γυαλιστερό  :P

christa

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2069 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 09:54:23 μμ »
Egw apla eipa oti se protimw san idea me sakakia kai gounina gileka, alla isws gi ayto na ftaiei to oti egw den mporw na fantastw ton eayto mou me dermatino. ;) :P

Dermatino panteloni e? Ayto einai pio dyskolo apo to mpoufan.

Basika gia to oti de me trabane ta dermatina isws na ftaiei kai to gegonos oti otan imoun sto gymnasio ypirxe mia moda na forane oles oi gynaikes kati kokkina dermatina, san ayto (alla xeirotera, ayto den einai kako):

pou ta forousane oles opws na nai, kai thymamai mia symmathitria mou na foraei ena paromoio me ayto tis photo, syndyasmeno me roz, epanalambanw roz, foulari. Kathe mera. Einai na min mou meinei psyxologiko travma? :D