Αποστολέας Θέμα: Style,fashion&you!(& shopping therapy)  (Αναγνώστηκε 113128 φορές)

Laura

• Newbie
  • *
  • I don't do fashion.I am fashion.
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2007, 08:29:42 μμ »
tlk d mas ipe i fenia ti pire xD

rea

• Newbie
  • *
    • MSN Messenger - rea_1988@hotmail.com
    • Προφίλ
    • myspace
Style,fashion&you!
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2007, 02:45:17 πμ »
χμ γω χα παει γερμανια κ γυρισα με μια βαλιτσα παραπανω απο οτι πηγα :P  αλλα σχεδον τπτ δεν ηταν απο τις μεγαλες μαρκες :P  ψωνιζω μια συγκεκριμενη μαρκα κει βασικα κ  δε ξερω αν υπαρχει αλλου,τεσπα :P

χμ δε νομιζω οτι χω καποιο συγκεκριμενο στυλ.παντως απο χρωματα φοραω πολυ μαυρο,μωβ,πρασινο σκουρο(κυπαρισι για την ακριβεια),μπορντο...χμ αυτα βασικα.ε κ κανα κοκκινο που κ που αλλα σπανια :P
αλλα αυτο που μου αρεσει βασικα πολυ ναι να φοραω ρουχα το να πανω απο το αλλο :P  κοντομανικα πανω απο μακρυμανικα,ραντακια πανω απο αλλες μπλουζες,στραπλες πανω απο πουκαμισα,φορεματα πανω απο παντελονια κλπ κλπ
αααααα κ γκετες στα χερια. :P
jpg

Marise

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2007, 11:42:31 μμ »
αλλα αυτο που μου αρεσει βασικα πολυ ναι να φοραω ρουχα το να πανω απο το αλλο  κοντομανικα πανω απο μακρυμανικα,ραντακια πανω απο αλλες μπλουζες,στραπλες πανω απο πουκαμισα,φορεματα πανω απο παντελονια κλπ κλπ
αααααα κ γκετες στα χερια.

οντως.Μου αρεσει πολυ αυτο το στυλ.Κοριτσια απο κολλωνιες αντρικες ποια προτιματε?/??
εγω παντως τρελαινομαι για burberry

Pharaoh

• Newbie
  • *
    • MSN Messenger - giorgos_pharaoh@hotmail.com
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 14, 2007, 10:48:35 μμ »
xmmmm oreo thema ! sinithos forao tzin vermoudes-pantelonia mavra i mple
me mavres mplouxes me sigrotimata tis epilogis mou ! to kalokairi foraga karo vermoudes me anixtoxromes mplouzes klt !
tora ton xeimona tha parameinoun ta tzin oi mplouzes ktl alla tha prosthethoun makries mplouzes ! a genika maresei na fora makries mplouzes kai apo pano pio kodes ! episis forao mplouzes baskeballiston panathinaikou kai apo tous cavaliers ! tora oi markes pou forao ine :all star.vans,sirca,elemment,zero,addidas,reabok,nike,puma ! oi 4 telftaies gia ta athlitika eidi perisotero ! aftaaa !

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
  • I request the highest of fives.-
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 14, 2007, 11:29:17 μμ »
εγώ έχω αγοράσει όλη την κολλεξιόν του hilfiger πάντως.
επίσης πήρα 2 παντελόνια που φτάνουνε μέχρι κάτω από το στήθος και πάνω από τη μέσα μοιάζουνε με κορσέδες.τα λατρεύω!
πήρα επίσης ένα σωρό πουλοβεράκια και δύο μπαλαρίνες από τα migato.
α και μια ζακέτα απο tommy και μια ciao-ciao έχει ένα θεικό μωβ χρώμα!

γενικά θέλω όσο μπορέσω αυτή τη χρονιά να βρω παντελόνια τόσο ψηλά όσο αυτά που πήρα γιατί ήτανε τρομερά δύσκολο να τα βρω.

δλδ αυτό

να και σε πολύ εξτριμ

και φούστες

γενικά φέτος στηρίζω πολύ ψηλά ρούχα σε γκρι,καφέ και μωβ.
το ένα παντελόνι που πήρα μοιάζει με αυτό την βικ στην πρώτη αλλά είναι από το ίδιο ύφασμα στη μέση ενώ το άλλο είναι το ίδιο ψηλό αλλά μοιάζει με ιππασίας πολύ και είναι ένα παράξενο καφέ και στενό.

Anita

• ...and she's buying a stairway to heaven...
  • Newbie
  • *
  • Never regret anything that made you smile
    • MSN Messenger - black--betty@hotmail.com
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 15, 2007, 03:53:10 μμ »
μμμ...εγω θελω μποτουλες(κι αλλες!τις εχω δει,με περιμενουν!),εναν σωληνα μαυρο και μπλουζιτσες.και το δεκεμβριο(εχω λογο που τα θελω τοτε!)εναν σωληνα γκρι,εναν σωληνα μαυρο με ασπρες η γκρι ριγες,παραπανω πουλοβερακια....ε,και ολο και κατι αλλο θα βρουμε!

επισης για τωρα..δεν θα με χαλαγε καθολου καμια καινουρια φουσιτσα(προτεινετε κανα χρωματακι...φυσικα θα ναι μινι).α!θελω και μαι μαυρη πολυ μακρια φουστα με μυτες...μπορει να βρω και κανα παραπανω ζευγαρι μποτουλες εν τω μεταξυ(δεν εχω ασχοληθει ακομα με τις καινουριες παραλαβες βλεπετε!).και πρεπει να παρω και παουτσια(οχι μποτες-δεν ξερω τι στιλ ακριβως)για πιο επισημες περιστασεις(εμ,αφου επιμενουν οτι δεν τους αρεσει να κυκλοφορω σ αυτες τις "επισηες περιστασεις"με μποτες και θελουν να μου παρουν κι αλλα ας μην τους προσβαλλω τους ανθρωπους! 8) )
ενα πουλοβερακι harley davinson μυο χει κατσει επισης...δεν ξερω αν θα το βρω ομως.....:( .harley davinson εχω τσεκαρει και δυο ακαταμαχητα τζινακια(τα οποια και θα παρω φυσικα!).
και κανενα φορεματακι πρεπει να βρω...νομιζω οτι χειμωνιατικα δεν εχω...(ντροπη!)για πειτε κανα μαγαζι πυο θα βρω.....
θελω να κανω και μια ανακαινιση στις πυτζαμουλες μου,και γενιακ στο συρταρι εσωρουχων-καλτσακια κ.λ.π.:D (Oysho+intisimi for life ομως!χεχε!)
μου χαλασαν και οι αλυσιδες μου...:twisted:

λιγα ε?!χεχε!

προς το παρον εχω παρει κατι λιγα απο 3 guys..εχω δουλεια ακομα οπως ειπα!(πρεπει να τελειωνει με τις δουλειες του σαββατοκυριακου ο daddy για να τον παω βολτιτσα....) :roll:

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 16, 2007, 09:20:45 μμ »
τη φούστα να την πάρεις σε γκρι σκούρο ή σε μαύρο αλλά να χει και μεταλιζέ ή μωβ.είναι τα απόλυτα χρώματα του χειμώνα.

Anita

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 17, 2007, 05:41:21 μμ »
μεταλλιζε?!(κατι σε δειγμα εχετε?!)

Φενια μηπως εχεις εσυ να μου προτεινεις κανενα μαγαζι για φορεματακια,κανενα ειδος πιο επισημου παπουτσιου και αν εχεις δει πουθενα κανενα καλο πουλοβερακι?(κανενα ενδιαφερον χρωμα,κατι σε μακρυ-απο αυτα που φοριουνται με κολλαν-η γενικα κανα να σ αρεσε?)

πρεπει να παρω και μπουφανακι!(θα ξεκινησω να ψαχνω στα 3guys-κλασσικη αξια αυτο το μαγαζι! 8) )

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 17, 2007, 06:15:05 μμ »
λοιπόν για όλα

τα καλύτερα μπλουζάκια είναι μακράν τα tommy hilfiger.όχι μόνο έχουνε υπέροχη γραμμή,υφή,στυλ αλλά και μοναδικά χρώματα  
πουλοβεράκια και πάλι τα καλύτερα που βρήκα ήτανε τα hilfiger αλλά δεν είναι μακρυά πολύ.πάντως κοίτα και στο ρουχομάνια.
ζακετάκια κ σακάκια κορυφή είναι τα pepe jeans (ε κατι ξέρει η sienna)  
παπούτσια σε φλατ GUESS (έχουνε σούπερ χρώματα) αλλά για χειμωνιάτικα μάλλον ελίτ και μιγκατο.και σε πέδιλα-τακούνια κτλ κτλ τα migato πάλι (αν έχετε πολύ μπάτζετ τίποτα δεν ξεπερνάει τα manolo αλλά εκεί πάμε σε άλλα επίπεδα.  ).
φορέματα το έχω ξαναπεί milk&honey αν και έχουνε και στα miss sixty μερικά πολύ ωραία.επίσης αν θες έχει όλες τις μάρκες μαζεμένες στο shopping house στη γλυφάδα και έχει και καλά και νεανικά ρούχα θα σε βολέψει ποοολύ.
φουστίτσες miss denim.
σορτσάκια d&g (μετά από έρευνα έχω να πω ότι τίποτα δεν κάνει τόσο καλή εφαρμογή  )
παντελόνια morgan αλλά αλλά και τα pepe jeans είναι επίσης κομπλέ.τέλεια παντελόνια είναι τα alexander mcqueen αλλά είναι εξαιρετικά ανεβασμένη η τιμή τους.
τσάντες πιστεύω καμία δεν είναι τόσο καλοφτιαγμένη όσο οι τσάντες της GUESS αν και για να πω την αλήθεια με απογοήτευσαν τη φετινή σεζον.λατρεμένες επίσης είναι φυσικά οι Hilfiger  

α και μερικά χρώματα για συναρπαστικές φούστες.

μεταλιζέ όπως πχ το φόρεμα αυτό της σιέννα.είναι μεταλλιζέ μαζί με γκρι.

τώρα να τα πουλοβεράκια του χιλφιγκερ (στα δείχνω γιατί μπορεί να ψάχνεις σε άλλο στυλ οπότε σου προτείνω κάτι διαφορετικό)

μόνο αυτά βρήκα αλλά η συλλογή του χιλφιγκερ είναι φίσκα στα καρό και τα χρώματα.βέβαια είναι κάπου στα 140 ευρώ.για πιο κάτψ μπορείς να δεις στα ατρατίβο είδα κάτι πολύ χαριτωμένα πουλοβεράκια σε μωβ και καρώ.

rea

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • myspace
Style,fashion&you!
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 18, 2007, 01:19:26 πμ »
πωπω ειχα δει μια πολυ ωραια ζακετα στα attrativo αλλα εκανε 100 ευρω  :?
100 ευρω για μια ζακετα μου φαινεται υπερβολικο.οποτε θα περιμενω να ξαναπαω γερμανια μεσα στον χειμωνα για να χαλασω κει τα λεφτα μου :lol:
jpg

Anita

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 18, 2007, 08:10:38 μμ »
φενια:

κατ αρχην ευχαριστω για τις συμβουλες.
μου επιτρεπεις να πω και τη νωμη μου ε?!

λοιπον,επειδη βλεπω οτι τρεφεις αδυναμια στα hifliger(και καποιο λογο θα χεις!)θα ακνω αλλη μαι προσπαθεια να τα πλησιασω.στο παρελθον εχω μεινει ψιλοαπογοητευμενη.βλεποντας και κανοντας ομως.
τα πουλοβερακια στις φωτο μου αρεσαν comme ci comme ca(δεν τα παω καλα με τα καρω και τα ριγε τα θελω σε συγκεκριμενα πραγματα-οχι τοοσ σε μπλουζες)
pepe jeans ε?αν σου πω οτι δεν εχω παει ποτε....θα ριξω κι εκει μια ματια.ως δευτερη επιλογη σκεφτομουν attrativo...(τα pepe θα ρθουν τριτα μαλλον!)
για παπουτσακια..well.τα migato μου δινουν μια εντυπωση μη ποιοτικου και αρνητικα φτηνου..βασικα θα ηθελα να μου πεις οχι μαρκα,ειδος.τι θα προτιμουσες εσυ?
το milk&honey το εχω ακουστα,αλλα δεν εχω δει ποτε καταστημα.που θα τα βρω?ξερεις αν τα simple caracter και τα Pinko εχουν καλες ποιοτητες?
miss denim?!
σορτσακια εννοεις χειμωνιατικα?
τα morgan νομιζω οτι επισης εχουν χαλασει η ποιοτητα τους.για παντελονια εχω μαγαζια υπΆ οψιν μου.
Τσαντες ε?σ αυτόν τον τομεα εχω ένα προβληματακι.ειμαι πολύ παραξενη.δυσκολα βρισκω να μου αρεσει και οι περισσοτερες είναι πιο σπορ.
Το μεταλιζε μου αρεσε!

μμμ..εδω τα δινω τα 100 και για ζακετα και για παντελονι και για ο,τι θες.φυσικα υπο τις προυποθεσεις οτι η ποιοτητα θα ναι καλη,οτι θα μαι τελειως σιγουρη,οτι θα ξερω πως δεν θα το φορεσω μια φορα και ειδικα αν εωχ κολλησει με κατι το παιρνω!(οκ,αν κανει 300 ευρω δεν θα το παρω!)

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 18, 2007, 09:25:56 μμ »
βσκ να σου πω τι παίζει.καταρχάς είμαστε άλλες ηλικίες  :lol: κατά δεύτερον εμένα μου αρέσουνε πολύ τα καρέ και τα ναυτικά γι'αυτό λατρεύω τον χίλφιγκερ.

τώρα όσο αφορά τα μιγκάτο θα διαφωνήσω.σίγουρα έχουνε ένα προβληματάκι στις μπότες αλλά στις μπαλαρίνες έχουνε αρκετά καλά κομμάτια (και μπαλαρίνες πρότινω κυρίως λόγω της ηλικίας σου).

τα pepe jeans έχουνε τα καλύτερα πουλοβεράκια πάντως.τσέκαρε τα αν είσαι κοντά στην πανόρμου στο posh.έχει diesel κ pepe αρκετά.να ορίστε μερικές εμφανίσεις μόνο με ρουχαλάκια pepe γιατί γενικά είναι πολύ καλά (και σε τζινάκια και σε σακάκια επίσης)  :D

και male στα pepe

'οσο για τον τόμμι τον έχεις παρεξηγήσει νομίζω..να μερικές εμφανίσεις made by tommy hilfiger

αχ και στο αντρικόοο

milk & honey εγώ είχα αγοράσει 5 μαζί από τα άννα ρίσκα της νέας σμύρνης αν θυμάμαι καλά..( :lol: ο τρελός καταναλωτής)

σορτσάκια πάνω από κολάν δε φοράς το χειμώνα;

τα pinko πάντως είναι μια χαρά..

τώρα για ζακέτα κοίτα να τη βρεις σε κασμίρ θα είναι καλής ποιότητας και θα κρατήσει αρκετά.είναι πολύ μόδα και εκεί το γκρι και το μωβ κλασικά.

rea

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • myspace
Style,fashion&you!
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 19, 2007, 12:42:15 πμ »
γω φοραγα μωβ ζακετα περσυ  κ γκρι πριν 2 χρονια φετος λεω να παρω κατι σε αλλο χρωμα :P κανα κυπαρρισι μαλλον αν βρω
βασικα τις ζακετες τις παιρνω παντα οταν παω γερμανια γιατι ειναι πολυ ζεστες,ειναι πολυ ανθεκτικες και δεν ναι κ ιδιεταιρα ακριβες(γνκ σχεδον τπτ δεν ναι τοσο ακριβο οσο σε μας εκει γιαυτο το προτιμω για ψωνια)
φετος ομως δε τις προλαβα γιαυτο εψαχνα εδω αυτες τις μερες
αλλα κ παλι το θεωρω κοροιδια.κ καλα να ναι οντως απο κασμιρ ξερεις οτι τουλαχιστον χει ποιοτητα.
εκεινη που πα γω ομως δεν ηταν,το κοιταξα.
μαλλον φταιει το οτι γνκ δε μου καθεται καλα να δινω 100 κ 200 ευρω για ρουχα πειδη ναι μαρκες :? ενω χω τρομερη ανεση να δωσω το ιδιο ποσο για αλλα πραγματα που θα ναι κ πιο ασημαντα(χα παει πχ να πρωι στο solaris το καλοκαιρι κ χα δωσει 97 ευρω για comics)  στα ρουχα μου κακοφαινεται.
κολληματα :roll:
jpg

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
Style,fashion&you!
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 19, 2007, 02:59:43 μμ »
εντάξει εγώ έχω αυτό το κόλλημα με τις τσάντες.στα ρούχα προτιμώ σςυγκεκριμένους σχεδιαστές γιατί είναι πάνω στο στυλ μου.και εγώ θα προτιμούσα το μπλουζακι του χιλφιγκερ να τανε σε τιμές ζάρα. :P

πάντως βρήκα κάτι ζακέτες μακρυές με κασμίρ στα ζάρα και τις πήρα σε 3 χρώματα στα 45 ευρώ.

αλλά οκ άμα θες μονόχρωμα ρούχα είναι εύκολο να βρεις..το δύσκολο είναι τα ριγέ και τα καρώ γιατί άμα δεν είναι καλοφτιαγμένα αντί να αδυνατίζουνε παχαίνουνε.

κυπαρρισί θα πάρεις;;;εγώ όλα τα χρόνια της ζωής μου φόραγα τις αποχρώσεις του πράσινου.φέτος θα διατηρήσω το πρασινάκι αλλά θα φορέσω εξίσου μωβ,καφέ και γκρι. :D

rea

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • myspace
Style,fashion&you!
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 19, 2007, 04:31:24 μμ »
γω παλι αντυθετως χω ηδη μια ντουλαπά τιγκα στο μωβ,αλλη μια μαυρα κ καμποσα γκρι τα οποια πλεον δε τα πολυφοραω.κ οκ εχω κ καποια κομματια σε πρασινο αλλα φετος λεω να τα πολλαπλασιασω
οπως κ τα μπορντο :P

τα καρω ναι επισης αγαπη αλλα δεν χω κ παρααα πολλα,ισως παρω τπτ φετος που υπαρχουν αρκετα
κυριως σε πουκαμισα κ σε πουλοβερ τα προτιμω βεβαια,σε φορεματα/παντελονια δυσκολα θα βρω καποιο καρω που να μου αρεσει
jpg