Αποστολέας Θέμα: STEPHEN KING  (Αναγνώστηκε 22871 φορές)

thanosg6

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Απ: STEPHEN KING
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 08:03:55 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ STEPHEN KING ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ KAI ΕΝΩ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΑΙΟΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ INTERNET ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΕΙΝΑΙ:1)KOYTZO 2)ΚΑΡΔΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ 3)ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΕΛΙΝΟΡ ΝΤΡΟΥΖ 4)Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΝΑΠΝΟΩΝ 5)ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΗΣ ΠΟΛΑΡΟΙΝΤ 6)ΟΡΓΗ 7)ΕΡΓΑ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ;

Nosferatu

• I'm just a sweet transvestite
  • Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 08:25:37 μμ »
to Cujo kukloforei, pigene Politeia sto upogeio tou 1ou katastimatos sth seira kai tha to vreis.
To Rage exei stamatisei na kukloforei pro pollou, o idios o King to exei aposurei.

gia ta upolipa den mporw na voithisw.

I walk my path alone....

Ορέστης Λαμπαδάς

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 01:54:30 πμ »
υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βρω τα έργα οδοποιήας αλλά θα το μάθω τα χριστούγεννα όταν θα πάω στην έδρα. δε μπορώ να ξέρω νωρίτερα.

το κούτζο δε το πουλάω με τίποτα, είναι φοβερό. 8)

christa

• Moderator
  • Newbie
  • Forever in debt to your priceless advice
    • Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 12:02:58 μμ »
Amazon? eBay?

thanosg6

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 04:36:16 μμ »
to Cujo kukloforei, pigene Politeia sto upogeio tou 1ou katastimatos sth seira kai tha to vreis.
To Rage exei stamatisei na kukloforei pro pollou, o idios o King to exei aposurei.

gia ta upolipa den mporw na voithisw.
οκ,ευχαριστώ

thanosg6

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 04:38:17 μμ »
υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βρω τα έργα οδοποιήας αλλά θα το μάθω τα χριστούγεννα όταν θα πάω στην έδρα. δε μπορώ να ξέρω νωρίτερα.

το κούτζο δε το πουλάω με τίποτα, είναι φοβερό. 8)
οκ,θα περιμένω

Faith

• Newbie
  • *
  • Φάκινγκ Γκρίφιντορ ΡΕ!
    • MSN Messenger - pisti_world@hotmail.com
    • Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 02:38:56 πμ »
Διαβάζοντας από την αρχή όλο το τόπικ του Άγγελοι, βρήκα αυτή την πρόταση και ήθελα να σχολιάσω, αλλά είπα να το κάνω εδώ, γιατί εκεί παραπάει το σπαμ....

kapou diavasa gia tromolagneia kai anapsa vraduatika, kai nai perifana dhlwnw oti diavazontas to Cell tou King epsaxna online peristrofo gia ta zombie enw otan diavaza to Twilight epsaxna sta surtaria tis kouzinas gia sakoula na kanw emeto.

Καλά Νος, το Κινητό, το ΑΓΑΠΑΩ σαν βιβλίο του Κινγκ!!!! Το διάβασα πρόπερσι το καλοκαίρι και ήταν απίστευτο! Το εντάσσω στα αγαπημένα μου του Κινγκ και θεωρώ ότι και έχει και διπλό περιεχόμενο σχετικά με τα ζόμπια των κινητών και την τεχνολογία, την κοινωνία περί μάζας κλπ... Αλλά ακόμα θυμάμαι την αγωνία που ένιωθα όταν οι επιζήσαντες προσπαθούσαν να ξεφύγουν και το άγχος σχετικά με το παιδί του πρωταγωνιστή...πω..... τι μου θύμισες βραδιάτικα... Το θέλω αγορασμένο αυτό το βιβλίο. Τέλος. :P

confused...? me? Nooo...

Nathaniel Black

• Newbie
  • *
  • Life is simple,eat,sleep,play basketball!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 01:35:36 μμ »
Επειδή κοντεύω να τελειώσω τη Μίζερι,θα ήθελα να μου προτείνετε ποιο βιβλίο του Κινγκ να διαβάσω μετά...

Ορέστης Λαμπαδάς

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 03:29:09 μμ »
το παιχνίδι του τζέραλντ ή το καλοκαίρι της διαφθοράς ή το κούτζο ή το προσωπο του φόβου, από μικρά βιβλία.

αν θες τούβλο, τσεκάρε τους νυχτερήτες ή την όνειροπαγειδα ή το χρήσιμα αντικείμενα.

Nosferatu

• I'm just a sweet transvestite
  • Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 04:57:58 μμ »
το παιχνίδι του τζέραλντ
dont do it fedon !! to paixnidi tou gerald einai makran to xeirotero vivlio tou king, mia asunartiti mpananoflouda pou aksizei mono gia to kommati pou to enwni ligo me to fovero Dolores Claiborne.

diavase oti allo thes apo king ektos apo to paixnidi tou gerald :P

ama thes kati pou na se kratisei gia kairo diavase th seira The Dark Tower.

I walk my path alone....

Bella

• NOT A
  • Moderator
  • Newbie
  • I request the highest of fives.-
    • Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 09:56:55 μμ »
Πφ...μη διαβάσεις τον πύργο...εμένα το παιχνίδι του τζέραλντ μου αρεσε περισσότερο  :P
Όπως και να χει σαν πρόταση...νυχτερίτες πάλι και πάλι και πάλι.Και η αυπνία εννοείται.Και η ονειροπαγίδα.Επίσης το εφιάλτες και ονειρότοποι μετράει άσχημα...έχει μέσα πασίγνωστες ιστορίες. 8)

christa

• Moderator
  • Newbie
  • Forever in debt to your priceless advice
    • Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 12:27:52 μμ »
Επίσης το εφιάλτες και ονειρότοποι
+1

Faith

• Newbie
  • *
  • Φάκινγκ Γκρίφιντορ ΡΕ!
    • MSN Messenger - pisti_world@hotmail.com
    • Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 02:54:04 μμ »
^+1, αλλά μπορώ να πω ότι δε μου άρεσαν όλες οι ιστορίες... μερικές μου πέρασαν λίγο αδιάφορα... Άλλες ενώ είναι κρίπι όταν τις διαβάζεις, μετά που τις σκέφτομαι μου φαίνονται λίγο χαζούλες (πχ το δάχτυλο στο νεροχύτη) :P ... Αλλά οι πιο πολλές σίγουρα σε ανατριχιάζουν... 8)

Τους Νυχτερίτες θα τους πάρω κι εγώ κάποια στιγμή...(μετά την εξεταστική)

Επίσης αγαπημένο του Κινγκ και το προτείνω, είναι "Νυχτερινή πτήση" ή "Λανγκολιέροι" (ανάλογα με την μετάφραση και την έκδοση του βιβλίου) The Langoliers, νομίζω είναι στα αγγλικά... Κι έχω κατεβάσει και την ταινία και κάποια στιγμή, θα τη δω, γιατί από έναν οδηγό μεταφορών βιβλίων του Κινγκ σε ταινίες (σειρές κλπ) που πήρα, είδα ότι γράφει καλά σχόλια για τη μεταφορά... :)

confused...? me? Nooo...

WILLIAM

• Newbie
  • *
  • Υπηρετώντας Ο Ένας Τον Άλλο, Είμαστε Ελεύθεροι
    • Προφίλ
    • Νυχτερινη Πένα
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 07:39:54 μμ »
Η Νυχτερινή Πτήση είναι ωραία ιστορία και πολύ πρωτότυπη σαν σύλληψη. Όσο για την ταινία να τη δεις είναι όντως πολύ καλή αν και το σασπένς δεν είναι τόσο άν έχεις διαβάσει το βιβλίο.
Dark Have Been My Dreams Of Late

zoeleene

• Pureblood Vampire
  • Newbie
  • *
  • Blink and you're dead.
    • Προφίλ
    • My Tumblr
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 05:54:47 πμ »
Αστειευεστε φανταζομαι... Η ταινια the Langoliers ειναι απαραδεκτα αθλια... :O