Αποστολέας Θέμα: Ενδοσχολικές εξετάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 5722 φορές)

Nosferatu

• I'm just a sweet transvestite
  • Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
Απ: Ενδοσχολικές εξετάσεις 2011
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 15, 2011, 12:20:30 μμ »
egw ekatsa kai diavasa kapoia kai anathema an me noiazei tpt apo auta . re paidai eleos apo thn 3h dhmotikou pou kanoume istoria kathe xrono ta idia kai ta idia.

mono h aiguptos exei megalo endiaferon gia mena kai meta o alexandros alla eleos me thn leptomeria ti me noiazei emena an h kolona tou naou htan 5 metra paxos h 5 kai miso.
eleos aman pia. exoun gemisei ena olokliro vivlio me ilithies axristes leptomeries.

den antexo allo arxaia istoria. th suxronh thn exoun mono stis teleftaies taksis kai μπλιπ!!!to m pote den ftanoume se sumantika pragmata pou OFILOUME na kseroume.

I walk my path alone....

nagini

• Killer Queen
  • Moderator
  • Newbie
  • there's a starman waiting in the sky..
    • Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 15, 2011, 02:14:22 μμ »
den antexo allo arxaia istoria. th suxronh thn exoun mono stis teleftaies taksis kai μπλιπ!!!to m pote den ftanoume se sumantika pragmata pou OFILOUME na kseroume.

nai, auto einai gegonos kai h suzhthsh exei polu zoumi, alla oxi s' auto to topic. :P an pshnesai anoi3e allo na suzhthsoume.. ;)

nagini

• Killer Queen
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 17, 2011, 01:10:04 μμ »
pws phgate shmera?

egw ek8esh phga mia xara, agxw8hka ligo, alla telika okay.
h8ele 100-120 le3eis perilhpsh kai egrapsa 118..kai h8ele 300-400 le3eis ek8esh kai egrapsa 373

en tw meta3u ennoeitai oti oute kan skefthka na 3anadiavasw to grapto mou kai anarwtiemai an einai ola enta3ei..
de 3erw giati to anarwtiemai auto.. :P

Nosferatu

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 17, 2011, 01:13:49 μμ »
egw den akoiksa polu to vivlio. etsi opws htan h uli mas .

kai pali mpika mas dwsane ta themata kai olh h aithousa koitazotan perierga.

den eixe valei apolutos tpt apo to vilvio.

pempth thriskeftika . lew na grapsw kana 15-16 pidi einai kalos anthropos h thiskeftikou. amartia einai :P

I walk my path alone....

Ραφαήλα

• Newbie
  • *
    • MSN Messenger - rafaila_1995@hotmail.com
    • Προφίλ
    • Falling in love with a dream
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 17, 2011, 03:20:39 μμ »
Εμας μας εβαλε πλ ευκολα θέματα στην Ιστορία, μας εβαλε τα πιο sos που ολοι τα περιμεναμε. Τωρα Πεμπτη Αγγλικα. Χαλλλλαρα! =D

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζει τον εαυτό του στον κόσμο... Ο παράλογος, αντίθετα, επιμένει να προσαρμόζει τον κόσμο στον εαυτό του.

MrsCineManiac

• Newbie
  • *
  • It's alright ma, it's life and life only...
    • Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 17, 2011, 03:28:28 μμ »
κι εγώ Φυσική είμαι πολύ ικανοποιημένη. υπολογίζω 19+

βέβαια, με εκνεύρισε ο βλάκας ο φυσικός μας με τις απροσεξίες στις ασκήσεις και του τα έψαλα για τα καλά  :P

Ήταν στην τελευταία άσκηση που δεν σου έδινε νούμερο για τη μάζα. Την θεωρούσες απλά m αλλά μετά έκανες απαλοιφή στο ένα ερώτημα. Έλα όμως που μετά ζητούσε να βρεις κινητική ενέργεια και ορμή που δεν έβγαινε χωρίς να ξέρεις την μάζα.

Εγώ: Κύριε, μήπως πρέπει να μας δώσετε νούμερο για τη μάζα, γιατί δεν βγαίνει το γ ερώτημα!
Φυσικός: Θα ήταν περιττό αν σας έδινα. Βγαίνουν όλα μια χαρά.

Μετά από λίγα λεπτά (εν τω μεταξύ είχα αφηνιάσει  :P )

Φυσικός: Τελικά παιδιά να θεωρήσετε γνωστή τη μάζα...Άντε και να τελειώνουμε.

ΕΛΕΟΣ!

Επόμενο χημεία...την Πέμπτη!

Nosferatu

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 17, 2011, 03:47:44 μμ »
κι εγώ Φυσική είμαι πολύ ικανοποιημένη. υπολογίζω 19+

βέβαια, με εκνεύρισε ο βλάκας ο φυσικός μας με τις απροσεξίες στις ασκήσεις και του τα έψαλα για τα καλά  :P

Ήταν στην τελευταία άσκηση που δεν σου έδινε νούμερο για τη μάζα. Την θεωρούσες απλά m αλλά μετά έκανες απαλοιφή στο ένα ερώτημα. Έλα όμως που μετά ζητούσε να βρεις κινητική ενέργεια και ορμή που δεν έβγαινε χωρίς να ξέρεις την μάζα.

Εγώ: Κύριε, μήπως πρέπει να μας δώσετε νούμερο για τη μάζα, γιατί δεν βγαίνει το γ ερώτημα!
Φυσικός: Θα ήταν περιττό αν σας έδινα. Βγαίνουν όλα μια χαρά.

Μετά από λίγα λεπτά (εν τω μεταξύ είχα αφηνιάσει  :P )

Φυσικός: Τελικά παιδιά να θεωρήσετε γνωστή τη μάζα...Άντε και να τελειώνουμε.

ΕΛΕΟΣ!

Επόμενο χημεία...την Πέμπτη!
xaxa ! nai ontos auta einai ligo spastika se fusikoxhmeia mathimatika :P . eixe ginei kati analogo persu.

I walk my path alone....

nagini

• Killer Queen
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 19, 2011, 10:29:26 πμ »
8ee m!!

tremw apo thn agwnia :'( :'(
gewmetria shmera, ti tromara 8ee mou! epese sth 8ewria h apodei3h tou 8ewrhmatos pou leei oti "h diamesos pou arxizei apo thn korufh or8hs gwnias or8ogwniou trigwnou isoutai me to miso ths upoteinousas" kai den thn eixa diavasei KA8OLOY.
kai epese KAI ena 8ema pou vasizotan sto porisma twn 30° pou prokuptei apo to parapanw 8ewrhma.

ekana ola ta upoloipa, eftia3a kai ta sxhmata apo auta ta 2 8emata kai polu apla kapoia stigmh stamathsa na prospa8w na 8umh8w kai arxisa na prospa8w na skeftw.
apotelesma? allh apodei3h egrapsa :P

eida sto vivlio twra pou gurisa oti gia na apodei3eis to 8ewrhma eprepe na fereis apo to meso M ths upoteinousas, th diameso tou trigwnou AMG (alfa-mi-gama) kai xrhsimopoiwntas to 8ewrhma twn meswn pou leei oti "to eu8ugrammo tmhma pou enwnei ta mesa duo pleurwn enos trigwnou einai parallhlo kai isoutai me to miso ths triths pleuras" na apodei3eis oti ektos apo diamesos einai kai upsos. ara to AMG einai isoskeles, ara AM=MG=BG/2..

egw omws DEN to 8umomouna auto..opote..efera apo to M YPSOS MK sthn AG..kai apedei3a oti einai diamesos xrhsimopoiwntas to as8enes 8ewrhma tou 8alh...Efera parallhlh sthn AB (epomenws kai th MK) pou pernouse apo to shmeio G kai afou BM=MG, tote kai GK=KA...

afenos eimai polu perhfanh pou to skefthka monh mou, den mou to 'xa :P
afeterou, elpizw na mh mou kopsei monades epeidh den einai opws tou vivliou..konteuw na SKASW apo to agxos! :'( :'(

sthn askhsh me to porisma twn 30° eutuxws den h8ele na to apodei3oume to porisma :P
en tw meta3u, oute kan 8umomouna ti elege to porisma, efaga flasia teleutaia stigmh kai xwris na eimai kai polu sigourh egrapsa gia to isopleuro trigwno..eutuxws panagia m, to petuxa :P

staurwste ki eseis ta daxtula na exw paei kala...

MrsCineManiac

• Newbie
  • *
  • It's alright ma, it's life and life only...
    • Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 19, 2011, 12:44:49 μμ »
afenos eimai polu perhfanh pou to skefthka monh mou, den mou to 'xa :P
afeterou, elpizw na mh mou kopsei monades epeidh den einai opws tou vivliou..konteuw na SKASW apo to agxos! :'( :'(

Πρώτα απ'όλα, μην αγχώνεσαι και μπράβο που έβαλες το μυαλό σου να σκεφτεί και δεν κόμπλαρες  ;)
Το είχα ρωτήσει στον μαθηματικό που μου κάνει στο φροντηστήριο για τις αποδείξεις...κι εγώ με άλλον τρόπο το έχω καταλάβει/μάθει  :D Δεν υπάρχει πρόβλημα. Αρκεί να είναι τεκμηριωμένο και λογικό  :P

Εγώ Χημεία μια χαρά τα πήγα. Οι ασκήσεις πάντως ήταν και οι δυο με mol. H 4η με ζόρισε λίγο γιατί στην αρχή μου έβγαιναν κάτι αστρονομικά νούμερα! Αλλά μετά τα βρήκα σωστά! Ουφ!

nagini

• Killer Queen
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 19, 2011, 01:28:32 μμ »
στην αρχή μου έβγαιναν κάτι αστρονομικά νούμερα! Αλλά μετά τα βρήκα σωστά! Ουφ!

klassika :P

3ereis poio einai to xeirotero pou exw kanei? :P
exw svhsei oloklhrh askhsh swsth epeidh ta noumera pou evgainan den m' aresan (rizes/klasmta kai tetoia) :P

an uparxei kati pou ema8a fetos apo POLLA ma8hmata einai oti oi ari8moi SPANIA vgainoun strogguloi :P

ΕΛΠΙΔΑ

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 19, 2011, 01:34:05 μμ »
konteuw na SKASW apo to agxos! :'( :'(

Μη στεναχωριέσαι Ναγκίνι μου, ακόμα και να μην τα πήγες τόσο καλά, δεν πειράζει, σκέψου ότι ο βαθμός της πρώτης δεν μετρά πουθενά. Αλλά ίσως και να τα έχεις πάει καλύτερα απ' ό,τι περιμένεις. :) Σκέψου θετικά!

exw svhsei oloklhrh askhsh swsth epeidh ta noumera pou evgainan den m' aresan (rizes/klasmta kai tetoia) :P

Ωχ, κι εγώ το 'χω κάνει αυτό... :-[

Εγώ πάλι έγραψα Φιλοσοφία σήμερα... κάποια εύκολα θεματάκια, κάποια λίγο πιο δύσκολα. Τα πήγα καλύτερα απ' ό,τι περίμενα, νομίζω. Και το εύχομαι... Οι τρεις τελευταίες ερωτήσεις ήταν και κρίσεως. Η πρώτη ήθελε σύγκριση ανάμεσα σε αυτό που ονομάζουμε εμείς σήμερα ευτυχία και σε αυτό που ονόμαζε ο Αριστοτέλης ευδαιμονία (πολύ ωραία ερώτηση). Καλά λένε τελικά ότι το διάβασμα που ρίχνεις δεν πάει ποτέ χαμένο! Πήρα ένα σωρό ιδέες που θυμόμουν από τα σχόλια του γνωστού, τα συνδύασα και εγώ τουλάχιστον, στη συγκεκριμένη ερώτηση, είμαι ευχαριστημένη από τον εαυτό μου! :) Ελπίζω και ο καθηγητής μας να μείνει το ίδιο ευχαριστημένος... :P

Nosferatu

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 19, 2011, 02:01:06 μμ »
nagini kala apotelesmata.

egw pali me geometria einai sigouro oti tha ta skatwsw teleiws . gt anathema an kserw tpt apo auta . ta diavazw ta mperdevw auto ginete miso xrono twra. sthna rxi kala ta pigename meta omws arxise h krevatomourmoura.

I walk my path alone....

nagini

• Killer Queen
  • Moderator
  • Newbie
    • Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 19, 2011, 03:04:28 μμ »
ta diavazw ta mperdevw auto ginete miso xrono twra. sthna rxi kala ta pigename meta omws arxise h krevatomourmoura.

sthn arxh (ton prwto mhna) ki emeis kala ta phgainame :P
meta omws alla3e ka8hghths kai epeidh den m' arese o kainourios, arxisa na gurnaw thn plath kai na peftw gia upno se monimh vash :P
koinws, OLH th xronia xazeua :P as einai kala ta liga kai kala idiaitera pou ekana kai ema8a kati :P

Μη στεναχωριέσαι Ναγκίνι μου, ακόμα και να μην τα πήγες τόσο καλά, δεν πειράζει, σκέψου ότι ο βαθμός της πρώτης δεν μετρά πουθενά.

den eimai akoma se fash pou na me noiazei ti metraei kai ti den metraei, 3ereis! :P
aplws goustarw pa8iasmena na vgalw kalo va8mo, toulaxiston sta grapta :P

mexri stigmhs ta xw paei kala, mono to agxos to shmerino na mhn eixa.. :-\ re paidi mou, 8ELW na skeftw 8etika, alla fovamai oti telika 8a xw grapsei kanena 15 kai tromazw :P vevaia se genikes grammes...swsta ta exw grapsei..den exw la8h oute kena pou8ena..aplws den 3erw, exw ena kako proais8hma gi' auto to ma8hma (apo xtes!!).

Nosferatu

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
    • tpt
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 19, 2011, 03:55:44 μμ »
egw pali an grapsw 15 gewmetria tha petaksw apo th xara m. 3-4 20aria thelw se : fusiki, algevra, ekthesi, logotexnia.

ola ta alla den me polunoiazoun ektos apo xhmeia.

I walk my path alone....

Byron15

• Newbie
  • *
  • ΑΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
    • Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 19, 2011, 06:35:07 μμ »
εγω εγραψα σημερα το πιο δυσκολο μαθημα που εξεταζεται.. Ιλιαδα :P
ουτε καν ειχα ανοιξει βιβλιο εκτος απο 5 λεπτ που αφιερωσα στην εισασωση.. και εγραψα και τελεια..  :P κατι αλλοι ειχανε κανει σημειωσεις, το ενα το αλλο και δεν βρισκανε ας πουμε μια ξεκαθαρη επικη ειρωνεια... jesus christ.. :P